23 квiтня 2019    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2018 рік
29.11.2018

Держава активізувала підтримку дітей-сиріт і дітей,
позбавлених батьківського піклування, але чиновники
не забезпечили ефективного використання
коштів держбюджету – звіт Рахункової палати

 

Держава активізувала підтримку дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Але деякі чиновники не забезпечили ефективного використання коштів держбюджету.

Звіт про результати аудиту ефективності використання коштів субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа був затверджений Рахунковою палатою. За проведення аудиту відповідальний член Рахункової палати Андрій Майснер.
 


 

Аудит із цих питань проведено вперше, хоча йдеться про гарантоване державою на законодавчому рівні право на отримання житла соціально вразливою категорією осіб. На це лише у 2017 році вперше передбачили субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам.

Головним розпорядником бюджетних коштів у рамках субвенції є Мінсоцполітики.

Рахунковою палатою проаналізовано правильність визначення та розподілу, своєчасності та повноти перерахування і освоєння коштів субвенції в 2017–2018 роках на загальну суму 795,4 млн грн, а також перевірено законність та ефективність використання коштів субвенції в 9 регіонах у сумі 76,2 млн грн.

Аудитори Рахункової палати виявили ключові проблеми та ризики щодо використання коштів держбюджету на відповідні цілі:

– незастосування процедур публічних закупівель житла;

– необов'язковість процедур експертного оцінювання майна;

– непоширення державних будівельних норм на житлові об'єкти, придбані на вторинному ринку;

– неналежне нормативно-правове забезпечення та управління коштами субвенції з боку Мінсоцполітики;

– протиправне обмеження права на житло для дітей, позбавлених батьківського піклування у 2018 році.

Неналежна діяльність Мінсоцполітики та облдержадміністрацій із цих питань призвела до неефективного використання коштів держбюджету на місцях. Так, аудитом встановлено, що в умовах своєчасного виділення бюджетних асигнувань, станом на 01.10.2018 р. з 517,7 млн грн субвенції з держбюджету місцевим бюджетам не використано в регіонах в цілому по Україні майже 80% коштів. При цьому в Житомирській області та м. Черкаси не використано жодної копійки бюджетних коштів, передбачених і виділених для дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. В Закарпатській області на цю дату не використано 80% коштів субвенцій при тому, що і в 2017 році в зазначеній області не використано 66% відповідних бюджетних ресурсів.

У 8 регіонах (Донецька, Дніпропетровська, Київська, Одеська, Житомирська, Харківська, Закарпатська область та м. Київ) за результатами аудиту встановлено, що з використаних у 2017–2018 роках коштів: 12,2 млн грн (16%) використано з порушенням бюджетного законодавства; 51,5 млн грн (68%) використано неефективно. У діях 14 посадових осіб вбачаються ознаки кримінальних правопорушень.

Таким чином, аудитом визначено перелік питань, що потребують негайного врегулювання з боку Мінсоцполітики та Кабінету Міністрів України, а також обласних державних адміністрацій та Київської міської державної адміністрації.

Інформацію про факти дій і бездіяльності чиновників, що мають ознаки кримінальних правопорушень, Рахункова палата спрямовує до Генеральної прокуратури України.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України