26 травня 2019    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2018 рік
21.11.2018

Нацкомісія з радіаційного захисту населення отримує бюджетні кошти, але не працює через закінчення своїх повноважень – Рахункова палата

 

Рахункова палата рекомендує парламенту оновити склад Національної комісії з радіаційного захисту населення. Повноваження попереднього складу припинилися вже майже 4 роки тому, відповідно, Комісія не може виконувати покладені на неї обов'язки. Такі рекомендації ухвалені за результатами фінансового аудиту Нацкомісії з радіаційного захисту населення України (відповідальний за проведення аудиту член Рахункової палати Віктор Богун).

Аудитори констатують, що попри припинення повноважень попереднього складу у грудні 2014 року, апарат Комісії функціонує та отримує кошти з держбюджету на забезпечення своєї діяльності. Головну мету Комісії – визначення загальних принципів та критеріїв протирадіаційного захисту життя і здоров'я людини від негативного впливу іонізуючих випромінювань – не досягнуто через фактичну відсутність діяльності, а кошти, виділені з держбюджету на апарат, по суті, є непродуктивними витратами.

Водночас засвідчено, що у 2017 році державні кошти апаратом Комісії використано на цілі, визначені Держбюджетом-2017. Фінансова та бюджетна звітність складені правильно, дані щодо витрат бюджетних коштів є достовірними

Встановлені аудиторами недоліки при використанні бюджетних коштів та факти недотримання вимог окремих нормативних актів при ухваленні управлінських рішень дали підстави Рахунковій палаті зробити умовно позитивний висновок щодо дотримання вимог законодавства при здійсненні витрат апаратом Комісії.

Про результати аудиту поінформовано Верховну Раду та запропоновано внести на розгляд парламенту проект постанови Верховної Ради України «Про затвердження Голови та складу Нацкомісії з радіаційного захисту населення України».

Звіт та рішення Рахункової палати про результати аудиту будуть розміщені на офіційному веб-сайті Рахункової палати.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України