26 травня 2019    
Пошук
Головна » Архів » Події » 2018 рік
14.11.2018

Пацкан: Фінансова незалежність Рахункової палати
має бути посилена

 

Фінансова незалежність Рахункової палати має бути посилена. Така норма прописана і в Лімській декларації керівних принципів аудиту державних фінансів. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час виступу перед учасниками міжнародної конференції: «Зміцнення наглядової функції парламенту в країнах Східного Партнерства», яка проходить у Києві і зібрала представників 7 держав.
 


 

«Досвід усіх демократичних країн світу показує, що обсяг повноважень вищого органу фінансового контролю відображає внутрішній суверенітет держави, відображає силу та позицію парламенту», – зазначив Валерій Пацкан.

Він розповів про активну співпрацю Рахункової палати з Верховною Радою. Водночас, відзначив, що є простір для удосконалення взаємовідносин.

«Так, окремої уваги потребує питання посилення фінансової незалежності Рахункової палати. Ця норма, до речі, прописана у Лімській декларації керівних принцип і в аудиту державних фінансів», – наголосив Голова Рахункової палати.
 


 

Ще один важливий аспект, зауважив Валерій Пацкан, – розширення повноважень Рахункової палати. «Парламенти усіх країн законодавчо врегульовують та визначають політику бюджетного процесу, невід'ємна частина якого – місцеві бюджети. На даний час у нашій державі системний зовнішній фінансовий контроль цієї сфери практично не здійснюється. І цим, виходячи з міжнародного досвіду, має опікуватися Рахункова палата. Це питання повинно бути найближчим часом законодавчо врегульовано», – підкреслив Валерій Пацкан.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України