20 червня 2019    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2018 рік
31.10.2018

Валерій Пацкан: Рахункова палата планує провести аудит в «Укрзалізниці»

 

Рахункова палата планує провести аудит в «Укрзалізниці». Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

Валерій Пацкан наголосив, що в українців останнім часом виникає дуже багато запитань та зауважень до роботи цього товариства. «Тільки цього року «Укрзалізниця» вдвічі підвищила ціни на квитки для людей, але якість сервісу, на жаль, суттєво не покращилася. Водночас, навколо «Укрзалізниці» постійно розгортаються скандали та звинувачення у зловживаннях не припиняються», – додав Голова Рахункової палати.

Валерій Пацкан нагадав, що компанію неодноразово звинувачували у розтратах та необґрунтовано високих цінах закупівель. «Закупівля вугілля за завищеними цінами, значні витрати на SMM-послуги, захмарні суми на сувенірну продукцію тощо. У Рахунковій палаті, після оновлення її складу, вже поставало питання про необхідність проведення аудиту в «Укрзалізниці». Зважаючи, що цьогорічний план аудитів вже затверджений і до кінця року залишається обмаль часу, обговорюється можливість перевірки цього товариства наступного року», – сказав Валерій Пацкан.

Він додав, що багато запитань щодо ефективності роботи «Укрзалізниці» є й у міністра інфраструктури Володимира Омеляна. «Рахункова палата отримала лист від міністра інфраструктури Володимира Омеляна з проханням провести аудит «Укрзалізниці». Постійна критика на адресу товариства не залишилися поза увагою міністра і він також зацікавлений в об'єктивній оцінці щодо ефективності чи неефективності роботи «Укрзалізниці», – додав Голова Рахункової палати.

Зокрема, зауважив Валерій Пацкан, Мінінфраструктури просить провести аудит ефективності управління з боку «Укрзалізниці» майном державної власності, що може мати фінансові наслідки для державного бюджету. В міністерстві наголошують, що «Укрзалізниця» нині не в повному обсязі забезпечує перевезення як сировини, так і готової продукції вантажовідправників. «Враховуючи те, що ПАТ «Укрзалізниця» не спроможне нині задовольнити потреби клієнтів у необхідних обсягах перевезення вантажів, питання отримання запланованого рівня доходу від перевезень набуває все більшої актуальності. Наголошуємо, що внаслідок невиконання запланованих обсягів перевезення вантажів зменшується обсяг доходів та виручки товариства, що у свою чергу зменшує рівень податків, які сплачує товариства до бюджетів різних рівнів», – йдеться в листі Міністерства інфраструктури.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України