17 листопада 2018
Головна » Міжнародне співробітництво » Події та зустрічі

Валерій Пацкан на зустрічі з Послом Великої Британії:
Ми плануємо запустити пілотний проект, який стосуватиметься місцевих бюджетів. І розраховуємо на вашу підтримку

Рахункова палата планує запустити пілотний проект спільно з європейськими інституціями, який матиме на меті навчити керівників Об'єднаних територіальних громад ефективно використовувати кошти місцевих бюджетів. І розраховує в цьому питанні на підтримку Посольства Великої Британії. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Великої Британії в Україні Джудіт Гоф.

«За нашими повноваженнями Рахункова палата має право і повинна моніторити весь державний бюджет – і дохідну, і витратну частину. Однак існує колізія у законодавстві – це місцеві бюджети. Після оголошення курсу на децентралізацію і ухвалення нового закону так сталося, що місцеві бюджети в Україні ніхто не перевіряє. Ми зараз готові з нашими міжнародними партнерами зробити пілотний проект для об'єднаних територіальних громад щодо місцевих бюджетів: як потрібно формувати бюджет і ефективно використовувати кошти. Адже в деяких громадах існує така проблема – вони отримали великі кошти і не знають, як правильно їх витрачати, як правильно захищати проекти», – зазначив Валерій Пацкан.

Він відзначив, що такий пілотний проект мав би охопити різні типи громад – міську, сільську і селищну.

«Роль Рахункової палати в країні, яка змінюється, яка розвивається, – ключова. Робота, яку ви робите, – це перш за все питання побудови довіри людей до тих змін, які відбуваються в Україні, – відзначила Джудіт Гоф. – Я сама почала кар'єру в аудиті, в «Ernst & Young». Базуючись на своєму досвіді можу сказати, що ніхто не любить аудитів і аудиторів».

Посол Великої Британії підкреслила, що процеси децентралізації, які відбуваються в Україні, важливі. І зауважила, що контроль за використанням коштів на місцевому рівні не визначений. «Я об'їздила майже всі області України і бачила багато людей, які хочуть змін на краще і мають бажання їх реалізувати на місцевому рівні, але не всі з них мають навички і компетенції, щоби виконувати ці нові ролі. Так само існує питання контролю за використанням бюджетних коштів в нових умовах децентралізації. Повністю не визначено, як це має відбуватися. І це могла би бути сфера, де би ми могли подумати, як краще співпрацювати. Оскільки це важливий крок в реформі децентралізації в Україні», – зазначила Джудіт Гоф.

Крім того, сторони обговорили можливість співпраці Рахункової палати з Фондом ефективного врядування в Україні. Проекти Фонду спрямовані на посилення верховенства права та реформування поліції/судової системи, лібералізації/модернізації енергетичного та банківського секторів, реформуванні податкової системи та поліпшення бізнес-середовища, проведення антикорупційних заходів тощо.

Голова Рахункової палати також розповів про проведення функціональної оцінки діяльності Рахункової палати, яку зробив Національний аудиторський офіс Великої Британії спільно з колегами з Німеччини та Польщі.

Після зустрічі Валерій Пацкан провів для Джудіт Гоф невеличку екскурсію Рахунковою палатою.