23 квiтня 2019    
Пошук
Головна » Архів » Події » 2018 рік
22.10.2018

Валерій Пацкан: Статус членів Рахункової палати
має бути підвищений

 

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан виступає за підвищення статусу членів Рахункової палати. Про це Валерій Пацкан заявив під час урочистого зібрання за участі Президента України Петра Порошенка з нагоди 22‑ї річниці заснування Рахункової палати.

«Я переконаний, що статус члена Рахункової палати як представника органу вищого фінансового контролю не повинен бути менший, а навпаки – більший, ніж у всіх об'єктів контролю, яких ми перевіряємо», – підкреслив Валерій Пацкан.

Він зауважив, що 7 місяців тому до Рахункової прийшов оновлений склад, який розпочав процес перезавантаження та якісних змін у відомстві. «Лише за півроку нашої роботи проведені аудити виявили порушень на 9 млрд грн. І ми не просто констатуємо порушення. Наша основна мета – заощадити кошти державного бюджету», – підкреслив Голова Рахункової палати.

 

 

Він також додав, що за матеріалами аудитів Рахункової палати вже розпочато 12 кримінальних проваджень. І Рахункова палата очікує належної реакції правоохоронців за іншими матеріалами. «Людям потрібні не лише гучні заяви про неефективне використання коштів, а логічні наслідки – покарання чиновників, які безвідповідально ставляться до витрачання коштів державного бюджету», – додав він.

Валерій Пацкан наголосив, що кожен об'єкт аудиту повинен чітко розуміти, що Рахункова палата – це не ворог, а союзник для тих, хто прагне ефективно використовувати кошти українців. «На жаль, є випадки, коли нашим аудиторам перешкоджають у допуску до баз даних чи не надають інформацію. Відповідальність за це має бути суттєво посилена. І в цьому питанні я розраховую на підтримку парламенту. Звичайно і на вас, пане Президенте!» – зауважив Голова Рахункової палати.

 

 

Валерій Пацкан також переконаний, що Рахункова палата повинна мати право перевіряти ефективність витрачання коштів з місцевих бюджетів. «Українці очікують від усіх без виключення державних органів ефективного використання своїх коштів. І тому, Рахункова повинна сприяти належному фінансовому урядуванню на всіх рівнях», – додав Валерій Пацкан.

Він зауважив, що Рахункова палата бере активну участь в бюджетному процесі. І за оцінкою Рахункової палати, є можливість збільшити загальну суму доходів держбюджету загалом на 17,6 млрд грн.

Він нагадав, що вже цього півріччя Рахункова перевіряє, як витрачалися кошти, виділені на медицину, внутрішньо переміщених осіб, військових тощо. Попереду важливі аудити по «Нафтогазу» і Prozorro. Валерій Пацкан також ініціюватиме включення в план аудитів на наступний рік таких соціальних програм, як "теплі кредити" та "доступні ліки". «Українці повинні розуміти, що Рахункова перевіряє не якісь міфічні кошти, а їхні гроші, ефективність їх використання. І ми затверджуємо план аудитів, враховуючи насамперед суспільний резонанс і актуальність тем», – наголосив Валерій Пацкан.

Голова Рахункової палати також висловив сподівання, що відомство матиме належну фінансову підтримку для реалізації всіх амбітних планів. «Рахункова палата – незалежний вищий орган фінансового контролю, звіти якого підготовлені за міжнародними стандартами і є надійним джерелом стратегічної інформації для Президента, парламенту і уряду, і, що не менш важливо, – для всіх українців в процесі реформування країни», – підкреслив Валерій Пацкан.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України