23 квiтня 2019    
Пошук
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2018 рік
19.10.2018

Валерій Пацкан на зустрічі з Хюгом Мінгареллі:
Ми зацікавлені у співпраці з ЄС
для підвищення ефективності зовнішніх аудитів

 

Реалізація програми Євросоюзу щодо підтримки системи управління державними фінансами (EU4PFM) дозволить вивести на якісно новий рівень роботу Рахункової палати та підвищити ефективність зовнішніх аудитів. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним послом, Главою представництва ЄС в Україні Хюгом Мінгареллі.

Валерій Пацкан наголосив, що оновлений склад Рахункової палати зацікавлений у постійному діалозі з представництвом ЄС в Україні з метою якісних змін в системі управління державними фінансами. «Я переконаний, що Голова представництва в ЄС як ніхто підтримує наше прагнення до якісних змін у Рахунковій палаті. Як колишній працівник Європейського суду аудиторів пан Мінгареллі добре розуміє важливість ефективного функціонування вищого органу аудиту для системи публічних фінансів країни. Тому ми розраховуємо на ефективне співробітництво в рамках реалізації Програми ЄС щодо підтримки системи управління державними фінансами для України – EU4PFM», – сказав Валерій Пацкан.

Голова Рахункової палати зауважив, що реформування системи державного фінансового контролю має забезпечити максимальну прозорість витрачання бюджетних коштів. «Тому це потребує посилення парламентського контролю, використовуючи можливості Рахункової палати. Крім того, наші міжнародні партнери завжди повинні бути впевнені, що Рахункова палата докладе всіх зусиль для  забезпечення проведення об'єктивного аудиту в будь-якій сфері», – наголосив Валерій Пацкан.
 

 

Він також додав, що головне завдання, яке стоїть перед Рахунковою палатою, – нова якість аудитів та нова якість аудиторів. Валерій Пацкан підкреслив, що Рахункова палата є вищим органом контролю державних фінансів, повноваження якого визначені Конституцією. Тому, зауважив він, потребують вирішення питання дублювання повноважень органами контролю державних фінансів. «Ми розраховуємо на допомогу міжнародних партнерів в досягненні спільної мети, яка визначена Угодою про асоціацію з ЄС, щодо побудови надійної системи зовнішнього фінансового контролю державних коштів», – сказав Голова Рахункової палати.

Валерій Пацкан додав, що наприкінці жовтня Рахункова палата отримає результати комплексної функціональної оцінки її діяльності, яку проводить міжнародна команда фахівців вищих органів аудиту Великої Британії, Німеччини та Польщі за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). «Ми матимемо об'єктивну інформацію щодо процесів, які відбуваються. І на основі цієї оцінки буде напрацьований план стратегічного розвитку Рахункової палати», – сказав Валерій Пацкан.

В свою чергу Хюг Мінгареллі зауважив, що Представництво ЄС активно залучене до реформування системи управління державними фінансами в Україні. І тут важливо, додав він, щоб в країні існував по-справжньому ефективний та незалежний орган зовнішнього контролю державних коштів. «Ми готові поділитися нашими досвідом щодо створення належних умов для ефективного контролю за бюджетними коштами», – зауважив Глава представництва ЄС в Україні. При цьому він додав, що реформування системи управління державними фінансами є важливою складовою всього процесу проведення реформ в Україні.

 

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України