16 грудня 2018

Валерій Пацкан: Обсяг невиконання плану надходжень
загального фонду держбюджету з початку року зростає
і становить 93,6 млрд гривень

Обсяг невиконання плану надходжень загального фонду державного бюджету з початку року зростає і за підсумками трьох кварталів 2018 року становить 93,6 млрд гривень. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час виступу на засіданні Рахункової палати, презентуючи проект Висновків щодо виконання Державного бюджету України за підсумками трьох кварталів 2018 року в частині надходжень.

Голова Рахункової палати відзначив, що план доходів загального фонду у січні – вересні цього року не виконано на 17,2 млрд грн, або 2,8%.

Також, зазначив Валерій Пацкан, надходження від запозичень становили 135,6 млрд грн, що менше плану звітного періоду на 66,5 млрд грн, або 32,9%. Ці надходження отримані насамперед від розміщення облігацій внутрішньої державної позики. Водночас, при запланованому ще на перший квартал цього року залученні коштів із зовнішніх джерел у сумі 56 млрд грн, тільки аж у серпні від розміщення короткострокових облігацій зовнішньої державної позики отримано 19,4 млрд грн, або лише 21,5% плану звітного періоду.

«Крім того, провалено виконання плану надходжень від приватизації державного майна. При плані 10,7 млрд грн отримано лише 77,3 млн грн, або 0,7% плану», – підкреслив Валерій Пацкан.

Водночас, більше плану на 0,7 млрд надійшло коштів від повернення кредитів, які надавалися з державного бюджету.

У результаті, відзначив Голова Рахункової палати, за даними оперативної інформації Державної казначейської служби України, надходження загального фонду державного бюджету менші плану на звітний період на 93,6 млрд грн, або 11,1%.

«Нагадаю, що загальне невиконання плану надходжень загального фонду державного бюджету у першому кварталі становило 66 млрд грн, у першому півріччі – 74 млрд грн. Тобто, обсяг невиконання плану надходжень загального фонду державного бюджету з початку року зростає», – зауважив Валерій Пацкан.

Проект Висновків щодо виконання Державного бюджету України за підсумками трьох кварталів 2018 року в частині надходжень підготовлено на основі отриманої на запит Рахункової палати оперативної інформації Державної казначейської служби України про виконання Державного бюджету України за січень – вересень 2018 року, в якій зазначено, що надалі дані можуть корегуватися Казначейством після складання місячної звітності про виконання державного бюджету.