26 травня 2019    
Пошук
Головна » Архів » Події » 2018 рік
04.10.2018

Рахункова палата: За два роки Міноборони побудувало лише один 70-квартирний будинок, в той час коли в черзі на житло перебувають 47 тисяч військовослужбовців

 

З 2016 року Міністерство оборони України побудувало лише один багатоквартирний будинок для військовослужбовців, інші кошти вкладено в довгобуди. Про це під час брифінгу з нагоди презентації звіту НАКО (Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони) повідомив член Рахункової палати України Ігор Яремчук.

 

Фото надані НАКО
 

"Було передбачено витрати в сумі 1 млрд 247 млн грн. Їх можна було витрачати на будівництво, реконструкцію, придбання житла, грошову компенсацію. За два роки Міноборони побудувало один 70-квартирний будинок у Кропивницькому та реконструювало одну будівлю на 4 квартири. Багато коштів вкладено в незавершене будівництво, яке триває з року в рік, фактично це довгобуди", – сказав він, коментуючи факти, наведені у Звіті Рахункової палати за результатами аудиту ефективності використання бюджетних коштів, виділених Міністерству оборони України на будівництво (придбання) житла для військовослужбовців Збройних Сил України.

Аналізуючи результати виконання комплексної програми забезпечення військовослужбовців житлом, І. Яремчук зазначив, що ця програма не виконується, на сьогодні в черзі на житло перебуває 47 тис. військовослужбовців.

 

 

"Кошти, які мали бути передбачені на виконання цієї програми, – не передбачалися. Не використовувалися і механізми цієї програми. Міноборони так і не розробило стратегію розв'язання проблеми з житлом для військових", – наголосив член Рахункової палати.

Окрім того, що гроші не передбачались у необхідній кількості, вони ще й використовувались неефективно.

Яремчук також зазначив, що впродовж двох років Міністерство оборони планувало будувати власне житло, натомість закуповувало готові квартири.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України