16 грудня 2018

Валерій Пацкан: Рахункова палата готова сприяти
належному фінансовому урядуванню на всіх рівнях

Українці очікують від усіх без виключення державних органів ефективного використання своїх коштів. І Рахункова палата готова сприяти належному фінансовому урядуванню на всіх рівнях. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час круглого столу на тему: «Парламентський контроль у сфері публічних фінансів» у Верховній Раді України.

«Досвід усіх демократичних країн світу показує, що обсяг повноважень вищого органу фінансового контролю відображає внутрішній суверенітет держави, відображає силу та позицію парламенту. Наші люди певною мірою стомилися від повідомлень, що хтось десь щось не зробив. Вони очікують від влади не обіцянок, а дій», – підкреслив Валерій Пацкан.

Говорячи про роль Рахункової палати, він відзначив, що оновлена інституція тільки починає бути сучасною та такою, з якою повинні усі рахуватися. «Головне завдання, яке новий склад поставив перед собою, - це нова якість аудитів та нова якість аудиторів. Щоб наші рішення користувалися високим рівнем довіри серед усіх: і органів влади, і суспільства», – наголосив Валерій Пацкан.

Він зауважив, що вперше за 22 роки розпочато комплексну функціональну оцінку діяльності Рахункової палати, яку проводять найкращі фахівці Національного аудиторського офісу Великої Британії та Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). На основі результатів функціональної оцінки буде напрацьована стратегія розвитку Рахункової палати.

«Мої дії на посаді Голови Рахункової палати, в першу чергу, спрямовані на проведення якісних аудитів з обґрунтованими чіткими рекомендаціями, які комплексно відображають проблеми тієї чи іншої сфери. Ще раз наголошу, Рахункова палата є єдиним органом державного фінансового контролю, який Конституцією України уповноважений на здійснення відповідних дій», – зазначив Валерій Пацкан.

Він підкреслив, що Рахункова палата працює в першу чергу задля того, щоб забезпечити ефективний та справедливий розподіл публічних фінансів, щоб збалансувати доходи та видатки Державного бюджету України. «Ми є надійним партнером Уряду у бюджетній та фінансовій політиці. І очікуємо на відповідний зворотній зв'язок», – підкреслив Голова Рахункової палати.

У своєму виступі Валерій Пацкан також порушив питання публічного аудиту місцевих бюджетів. Він зауважив, що Рахункова палата повністю підтримує децентралізацію влади, водночас основне завдання інституції, – забезпечити дотримання балансу в усіх сферах використання публічних фінансів. «Повірте, для пересічного громадянина нашої держави абсолютно не має значення, в який із бюджетів йдуть його податки. Українці очікують від усіх без виключення державних органів ефективного використання своїх коштів, – зазначив Голова Рахункової палати. – Як багаторічний депутат Верховної Ради можу абсолютно точно відзначити – якщо у парламентарів не буде інструменту здійснювати контроль за місцевим бюджетом в їхніх округах, у них не буде можливості належним чином здійснювати свої депутатські повноваження. І тому, Рахункова палата, на нашу думку, повинна сприяти належному фінансовому урядуванню на всіх рівнях – і загальнодержавному, і місцевому».

Круглий стіл відбувся за ініціативи Асоціації українських правників та за сприяння Рахункової палати і Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. У заході взяли участь Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, голова комітету ВРУ з питань бюджету Андрій Павелко, Голова Асоціації українських правників Василь Костицький, народні депутати України, представники Рахункової палати, Національного аудиторського офісу Великої Британії та Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), вчені та експерти.