26 травня 2019    
Пошук
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2018 рік
28.09.2018

Валерій Пацкан у Тирані ознайомився з роботою Державного Вищого аудиту Албанії, зокрема з проведенням IT‑аудитів

Рахункова палата зацікавлена в розширенні системного, взаємовигідного співробітництва з європейськими партнерами на всіх рівнях. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час зустрічі в Тирані з Головою Державного Вищого аудиту Республіки Албанія Буяром Лєскаєм.

«У червні в Києві ми підписали Угоду про співробітництво між Рахунковою палатою України та Державним Вищим аудитом Республіки Албанія. І сьогодні ми у Тирані хочемо більше дізнатися про особливості роботи вашої інституції і вивчити досвід наших албанських колег. Наскільки мені відомо, в минулому ви досить плідно працювали з організаціями міжнародної технічної допомоги з боку ЄС і результатом такої співпраці стало внесення змін до законодавства Албанії: істотно доповнений контроль за публічним управлінням, доповнені і розширені можливості щодо перевірки місцевих самоврядувань», - зазначив Валерій Пацкан. Також, додав Голова Рахункової палати, українську делегацію цікавить знайомство з методологією і програмними засобами, що забезпечують аналітичну підтримку основної діяльності та використовуються у Державному Вищому аудиті для отримання, накопичення, систематизації, зберігання та аналізу інформації.

У свою чергу Буяр Лєскай презентував діяльність своєї інституції і розповів про напрямки і особливості роботи, про види аудитів і їх планування, зокрема про проведення IT‑аудитів, які сьогодні стають все більш затребуваними.

Валерій Пацкан також наголосив на важливості спільної роботи української і албанської сторони в Робочій групі EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф, яку очолює Рахункова палата України. І відзначив, що V засідання цієї Робочої групи відбудеться в квітні 2019 року в Тирані.

«Як відомо, однією зі складових нашої спільної роботи в рамках Робочої групи є проведення міжнародних паралельних аудитів. На минулому, IV засіданні нашої Робочої групи в Кишиневі, ми з вами обговорювали питання про проведення міжнародних аудитів в рамках діяльності групи за наступними темами: запобігання та ліквідація наслідків повеней, запобігання та ліквідація наслідків землетрусів, а також поводження з відходами та їх утилізація. І я хочу вам запропонувати розглянути можливість приєднання до озвучених мною тем аудитів», - звернувся Голова Рахункової палати до свого албанського колеги.

Обговорюючи питання налагодження співпраці вищих органів аудиту України, Грузії і Молдови з Контактним комітетом ВОА країн‑членів ЄС і Європейського суду аудиторів, Валерій Пацкан відзначив, що Рахункова палата Албанії, а також Македонія, Чорногорія, Сербія та Туреччина, вже мають статус спостерігача в цій організації. «І тому ваш досвід набуття цього статусу для нас важливий. Ми зацікавлені в розширенні системного, взаємовигідного співробітництва з європейськими партнерами на всіх рівнях», - підкреслив Голова Рахункової палати.

У зустрічі також взяли участь члени Рахункової палати Ірина Іванова та Ігор Яремчук і начальник управління розвитку міжнародного співробітництва Михайло Толстанов.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України