26 травня 2019    
Пошук
Головна » Гласність » Інтерв'ю та авторські публікації працівників РП
24.09.2018

Валерій Пацкан: Обрахований Мінсоцполітики прожитковий мінімум майже вдвічі нижчий за реальний

 

У 2016-2017 роках реальний прожитковий мінімум у 1,8 разів перевищував його законодавчо встановлений розмір. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан в інтерв'ю "Сегодня".

Розповідаючи про результати аналізу виконання Стратегії подолання бідності, яку передбачається реалізувати до 2020 року, Голова Рахункової палати відзначив, що рівень бідності в країні залишається стабільно високим. "Кожен 4-й українець не може собі дозволити нормально харчуватися, не кажучи вже про непродовольчі товари і житлові умови. Середньостатистична родина витрачає на харчування 48% свого бюджету. Через брак коштів більше чверті населення не можуть підтримувати достатньо теплу температуру в помешканнях", – зазначив Валерій Пацкан.

Голова Рахункової палати також підкреслив, що не менш гострою є проблема соціального відчуження. "У 2017 р. 13,4% українців страждали через відсутність поблизу житла медзакладу чи аптеки. А майже третина – за потреби не змогли отримати медичну допомогу чи придбати ліки", – додав Пацкан.

"Є ще один важливий індикатор - розмір прожиткового мінімуму в Україні, – відзначив Голова Рахункової палати. – Він обрахований Мінсоцполітики як фактичний, і є набагато нижчим за реальний. Це призводить до штучного зменшення розмірів усіх соціальних та пенсійних виплат, нарахування яких здійснюється на підставі прожиткового мінімуму, а відтак – і до погіршення соціальної захищеності та рівня життя. У 2016-2017 роках реальний прожитковий мінімум у 1,8 разів перевищував його законодавчо встановлений розмір".

Валерій Пацкан зауважив, що у 2011 році Рахункова вже проводила подібний аудит. І Кабмін виконав її рекомендації лише частково. "Окремі рекомендації актуальні і сьогодні. Зокрема, парламент має затвердити загальнодержавну програму розвитку соціального житла і продовжити пенсійну реформу в напрямі формування багаторівневої системи пенсійного страхування. Необхідно переглянути і основні принципи визначення прожиткового мінімуму та розробити законодавчі механізми, які б забезпечували максимальну відповідність базового соціального стандарту реальній вартості споживчого кошика та послуг, та відповідали реальній економічній ситуації", – зазначив Голова Рахункової палати.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України