23 квiтня 2019    
Пошук
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2018 рік
14.09.2018

Валерій Пацкан та Іраклій Меквабішвілі підписали Меморандум про взаєморозуміння між Рахунковою палатою України та Державним аудиторським офісом Грузії

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан та Генеральний аудитор Державного аудиторського офісу Грузії Іраклій Меквабішвілі провели у Тбілісі робочу зустріч та підписали Меморандум про взаєморозуміння між Рахунковою палатою України та Державним аудиторським офісом Грузії.

"Для нас цікавий досвід наших грузинських колег. Раніше ви плідно попрацювали з організаціями міжнародної технічної допомоги з боку ЄС і результатом такої співпраці стало внесення змін до законодавства Грузії і інституціональна трансформація Контрольної палати Грузії в 2012 році у Державний аудиторський офіс. І тепер у вас суттєво доповнений контроль за публічним управлінням (розширений перелік публічно-правових об'єктів перевірки, цільових фондів, в яких держава входить до складу засновників), доповнені і розширені можливості щодо перевірок органів місцевого самоуправління. Також нам цікавий ваш досвід у проведенні IT‑аудитів", - зазначив Валерій Пацкан.

Також, відзначив Голова Рахункової палати, він зацікавлений у знайомстві з методологією і програмними засобами, які забезпечують аналітичну підтримку основної діяльності і використовуються в Державному аудиторському офісі Грузії для аналізу і ухвалення рішень з вибору тематики, планування і виконання контрольно-аналітичних і експертно-аналітичних заходів тощо.

"Для мене важливо, що ви відгукнулися на нашу пропозицію і сьогодні тут з нами. Ми завжди відкриті. Ми готові обмінюватися досвідом, співпрацювати і це обов'язково переросте в велику дружбу на рівні наших інституцій", - зазначив Іраклій Меквабішвілі.

Представники Державного аудиторського офісу Грузії розповіли про особливості планування і проведення своїх аудитів, зокрема аудитів ефективності і IT‑аудитів, створення аудиторських груп, про взаємодію з громадськістю, про стратегію розвитку установи на найближчі 5 років, ухвалену у грудні 2017 року.

Валерій Пацкан зауважив, що один із пріоритетів оновленого складу Рахункової палати - підвищення якості проведення аудитів та підвищення кваліфікації аудиторів. За словами Голови Рахункової палати, обидва ці компоненти повинні відповідати міжнародним стандартам. А також дуже важливим є і доступне та зрозуміле інформування суспільства про результати аудитів. «Люди повинні розуміти, куди і як витрачаються кошти держбюджету. Адже це - кошти кожного українця. Моє завдання - підвищення авторитету Рахункової палати. Нам має довіряти суспільство», - підкреслив Валерій Пацкан.

Він відзначив, що ще одне важливе завдання - посилення співпраці з правоохоронними органами та належне реагування на встановлені Рахунковою палатою факти неефективного використання державних коштів.

Рахункова палата та Державний аудиторський офіс Грузії домовились про співпрацю за такими напрямами: обмін інформацією та методиками у сфері державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту); професійне навчання для підвищення кваліфікації та технічних навичок в аудиторській діяльності; організація та проведення конференцій, семінарів, інших навчальних заходів та робочих зустрічей; обмін досвідом щодо професійної діяльності; здійснення, за взаємною згодою, спільних та паралельних аудитів.

У зустрічі взяли участь член Рахункової палати Віктор Богун, начальник управління розвитку міжнародного співробітництва Рахункової палати Михайло Толстанов, представники ДАО Грузії - заступник директора департаменту з питань державного бюджету та стратегічного аналізу Цотне Каркашадзе, директор департаменту з питань ІТ аудиту та ІТ управління Георгій Гачечіладзе, начальник відділу департаменту з питань ІТ аудиту та ІТ управління Давід Шавгулідзе, заступник директора департаменту з питань аудиту ефективності Георгій Капанадзе.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України