23 квiтня 2019    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2018 рік
13.09.2018

Валерій Пацкан: Я ініціюватиму, щоби в план аудитів на наступний рік були включені перевірки програм "теплі кредити" та "доступні ліки"

У план аудитів Рахункової палати на наступний рік мають бути внесені перевірки державних програм, які важливі для багатьох українців, зокрема "теплі кредити" та "доступні ліки". Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

Він відзначив, що Рахункова палата буде затверджувати план аудитів на наступний рік, враховуючи насамперед суспільний резонанс і актуальність тем.

"Українці мають розуміти, що Рахункова перевіряє не якісь міфічні кошти, а їхні гроші, ефективність їх використання. Вже у цьому півріччі ми перевіряємо, як витрачалися кошти, виділені на ремонт доріг, внутрішньо переміщених осіб, військових тощо. Це ті питання, які турбують багатьох українців. І я ініціюватиму, щоби в план аудитів на наступний рік були включені перевірки таких важливих соціальних програм як "теплі кредити" та "доступні ліки", - зазначив Валерій Пацкан.

Він зауважив, що наприкінці серпня банки вже призупинили видачу «теплих кредитів» у зв'язку з вичерпанням коштів, передбачених цією державною програмою на 2018 рік. "Для багатьох українців та ОСББ ці кредити - це єдина можливість утеплити житло перед опалювальним сезоном та заощадити на опаленні. Рахункова хоче допомогти державі видавати якісні та ефективні "теплі кредити". Для цього я ініціюватиму проведення аудиту програми, щоби проаналізувати її ефективні та неефективні показники. За результатами аудиту Рахункова палата надасть уряду фахові поради щодо обсягу програми та її перспективних напрямів", - зауважив Голова Рахункової палати.

Він наголосив, що енергоефективність - це один із ключових аспектів незалежності держави. І у Рахунковій палаті налаштовані посилити цю складову державної політики.

Така сама ситуація, відзначив Пацкан, з програмою "доступні ліки". "Рахункова палата хоче допомогти уряду зробити цю програму ефективнішою. Для цього ми плануємо провести незалежний зовнішній аудит. Нещодавно МОЗ повідомило про усунення помилки, коли за деякі препарати відшкодовувалася 1 копійка. Люди сприймають такі випадки як знущання, що шкодить програмі загалом. Ми маємо перевірити, чи нема у програмі інших подібних проблем. "Доступні ліки" мають бути справді доступними для людей. На підставі нашого аудиту ми розробимо рекомендації, які нададуть уряду можливість виправити помилки та зробити програму більш ефективною", - підкреслив Валерій Пацкан.

Голова Рахункової палати зазначив, що також вкрай гостро сьогодні стоїть тема вирубки лісів. "Для мене це питання особливо болюче - я народився і виріс на Закарпатті. Карпати - це легені Європи, водночас сьогодні Україну називають найбільшим експортером нелегальної деревини до Євросоюзу. І Рахункова палата готова перевірити, як захищають українські ліси. Моя позиція - ті, хто закривають очі на незаконну вирубку лісів, мають бути звільнені та покарані!" - наголосив Валерій Пацкан.

Вже до 1 жовтня Рахункова палата затвердить план аудитів на перший квартал 2019 року. А до кінця грудня буде ухвалений повний план роботи на 2019 рік.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України