23 квiтня 2019    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2018 рік
05.09.2018

Валерій Пацкан: Рахункова палата братиме активну участь
в бюджетному процесі на 2019 рік

Рахункова палата братиме активну участь в бюджетному процесі на 2019 рік. І подаватиме свої висновки та пропозиції для ухвалення якісного бюджету країни. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

Він підкреслив, що бюджет буде однією з головних тем сесії парламенту, що стартувала. «На ухвалення основного фінансового документу країни, безумовно, буде впливати виборча кампанія. «Апетити» окремих народних депутатів та фракцій будуть постійно зростати. Безумовно не обійдеться і без популізму - вимагатимуть значно збільшувати видатки на фінансування тих чи інших програм», - сказав Валерій Пацкан.

Він зауважив, що відповідно до чинного законодавства Рахункова палата проводить експертизу поданого до Верховної Ради України проекту закону про Державний бюджет України та готує відповідні висновки. Торік було враховано 50 відсотків пропозицій Рахункової палати.

Валерій Пацкан нагадав, що уряд пообіцяв вчасно - до 15 вересня внести до парламенту проект Держбюджету-2019. Він запевнив, що Рахункова палата також, у визначені терміни - до 1 жовтня, проведе детальну експертизу та надасть свої висновки, щоб комітет з питань бюджету міг ними скористатися при підготовці документу до першого читання. «І позицію Рахункової палати я озвучу з трибуни парламенту під час його розгляду в першому читанні в сесійній залі. Сьогодні всі учасники процесу повинні бути зацікавлені в тому, щоб не допустити розхитування бюджетної системи. І парламент у співпраці з урядом мають забезпечити ухвалення реалістичного до виконання Держбюджету-2019», - наголосив Валерій Пацкан.

Він підкреслив, що Держбюджет на наступний рік формується в умовах необхідності повернення значного обсягу зовнішніх боргів. «Тому важливо не лише запланувати надходження, а мати чіткі підтвердження їх отримання. Оскільки занадто оптимістичні показники надходжень до бюджету можуть обернутися значним його недовиконанням та недофінансуванням низки програм», - підкреслив Голова Рахункової палати.

Валерій Пацкан висловив сподівання, що парламент більш зважено підійде до висновків Рахункової палати та її пропозицій. «Під час ухвалення бюджету на 2018 рік Рахункова звертала увагу на нереалістичність виконання низки його показників. І нинішня ситуація з його виконанням поки що не дуже оптимістична», - сказав Валерій Пацкан.

Він також нагадав, що Рахункова палата, на жаль, може надавати свої висновки лише при підготовці проекту бюджету до ухвалення в першому читанні. Водночас Валерій Пацкан висловив сподівання, що бюджетний комітет парламенту залучатиме фахівців Рахункової палати під час всіх етапів проходження документу через парламент. «Сьогодні всі мають бути зацікавлені в ухваленні якісного та реалістичного Держбюджету, щоб згодом не доводилося вносити зміни до нього для збалансування показників», - підкреслив Валерій Пацкан.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України