23 квiтня 2019    
Пошук
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2018 рік
04.09.2018

Вищі органи контролю України і Польщі
проведуть спільний аудит щодо контролю за транскордонним
перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням

Рахункова палата України та Вища палата контролю Польщі домовились провести міжнародний аудит стану дотримання вимог Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням (аудит виконання рекомендацій). І з огляду на масштабність проблеми закликали керівників вищих органів аудиту - членів робочої групи EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф, провести новий міжнародний координований аудит стану дотримання вимог Базельської конвенції. Про це йдеться у відповідному зверненні Голови Рахункової палати Валерія Пацкана та Президента Вищої палати контролю Республіки Польща Кшиштофа Квятковські, підписаному під час робочої зустрічі у Львові.

"Органи аудиту Республіки Польща, Словацької Республіки та України ще у 2007 році провели міжнародний аудит щодо контролю транскордонного руху відходів між їхніми країнами в межах норм Базельської конвенції. У поточному році ми плануємо розпочати міжнародний аудит стану дотримання вимог Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням (аудит виконання рекомендацій)", - йдеться у зверненні Валерія Пацкана та Кшиштофа Квятковські.

Член Рахункової палати Віктор Богун зауважив, що на сьогодні відходи - одна з найбільш гострих екологічних проблем. Неналежне управління відходами, у тому числі небезпечними, стає серйозним джерелом забруднення повітря, ґрунтів, підземних вод, що негативно впливає на здоров'я населення. При цьому ситуація ще більше ускладнюється неконтрольованим та нелегальним ввезенням на територію країн небезпечних відходів, що завдає значних збитків державам, а в окремих випадках навіть зумовлює екологічні катастрофи.

"За результатами проведеного Міжнародного координованого аудиту 2007 року вищі органи аудиту України, Словаччини та Польщі дійшли спільних висновків та надали спільні рекомендації, зокрема щодо необхідності: зміцнення співпраці відповідних органів і служб у сфері транскордонного переміщення відходів; удосконалення законодавчої бази; поліпшення стану технічного оснащення прикордонних служб для ефективного контролю. Деякі питання залишилися невирішеними, тому назріла потреба провести аудит виконання рекомендацій. І зараз триває узгодження процедур щодо підготовки до аудиту", - зазначив Віктор Богун.

Враховуючи те, що минулий міжнародний координований аудит був тристороннім і здійснювався також за участі Вищої контрольної палати Словацької Республіки, Вищі органи аудиту України та Польщі звернулися до словацьких колег з пропозицією щодо приєднання до проведення Міжнародного координованого аудиту виконання рекомендацій. При цьому Рахункова палата України підтримала пропозицію Вищої палати контролю Республіки Польща щодо проведення аудиту виконання рекомендацій під координацією регіонального відділення Вищої палати контролю Республіки Польща у Жешові.

З огляду на масштабність проблеми небезпечних відходів та їх транскордонних переміщень, а також враховуючи той факт, що всі члени та спостерігачі робочої групи EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф, є підписантами Базельської конвенції, Рахункова палата України як очільник Робочої групи також запропонувала запросити всіх охочих членів і спостерігачів цієї групи до проведення ще одного міжнародного координованого аудиту, а саме - стану дотримання вимог Базельської конвенції, координатором якої готова бути Рахункова палата України.

У свою чергу член Рахункової палати Василь Невідомий відзначив, що співпраця Рахункової палати та Вищої палати контролю Республіка Польща є давньою та завжди була плідною.

"Наші вищі органи аудиту провели цілу низку спільних міжнародних координованих аудитів, які здебільшого стосувалися питань охорони навколишнього природного середовища, а також попередження та ліквідації техногенних катастроф. І я пропоную продовжити нашу співпрацю в рамках робочої групи EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф, та розглянути пропозицію щодо проведення міжнародного координованого аудиту щодо оцінки поводження з медичними відходами", - зазначив Василь Невідомий.

 

Довідка: Базельська конвенція про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням 1989 року є однією з найглобальніших природоохоронних угод, учасниками якої на сьогодні є 187 країн світу та Європейський Союз. Вона має на меті встановлення суворого контролю за транскордонним перевезенням небезпечних та інших відходів для захисту здоров'я людей і навколишнього середовища від шкідливих наслідків, які можуть з'явитися в результаті утворення і використання цих відходів.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України