17 листопада 2018
03.09.2018

Рахункова палата ініціювала проведення спільних міжнародних аудитів з Вищою палатою контролю Польщі в сферах освіти, охорони здоров'я і соціальної політики

Рахункова палата зацікавлена у співпраці з Вищою палатою контролю Республіки Польща щодо проведення спільних міжнародних аудитів в сферах освіти, охорони здоров'я і соціальної політики. Про це йшлося під час робочої зустрічі у Львові керівництва Рахункової палати на чолі з Валерієм Пацканом та Вищої палати контролю Республіки Польща на чолі з Кшиштофом Квятковські.

Делегація Рахункової палати запропонувала польській стороні розширити сферу співпраці та провести два міжнародні координовані аудити у сферах освіти і соціальної політики.

Так, член Рахункової палати Василь Невідомий відзначив, що однією з найбільших рамкових програм Європейського Союзу на 2014-2020 роки з фінансування науки та інновацій - із загальним бюджетом 80 мільярдів євро - є програма «Горизонт 2020», особливістю якої є міжнародна кооперація. Для участі в конкурсах програмою вимагається створення консорціуму мінімум з трьох організацій з різних країн Європи.

Основні цілі програми: зробити Європу привабливим місцем для першокласних науковців; сприяти розвитку інноваційності та конкурентоспроможності європейської промисловості і бізнесу; вирішувати за допомогою науки найбільш гострі питання сучасного європейського суспільства.

"З огляду на те, що програма «Горизонт-2020» триває з 2014 року, вже низка країн взяли у ній участь, у тому числі Україна і Республіка Польща. При цьому за інформацією ЗМІ Республіка Польща є одним із найбільших донорів програми. Тож, проведення міжнародного координованого аудиту щодо програми «Горизонт-2020» може стати ще одним питанням плідної співпраці вищих органів аудиту України та Республіки Польща щодо дотримання прав громадян на освіту", - зазначив Василь Невідомий.

Також делегація Рахункової палати запропонувала польським колегам здійснити ще один спільний міжнародний аудит щодо практичної імплементації Республікою Польща та Україною вимог Європейської соціальної хартії, присвяченої захисту соціальних та економічних прав людини.

Європейська соціальна хартія гарантує права і свободи, які стосуються всіх людей в їх повсякденному існуванні - на житло, здоров'я, освіту, зайнятість, правовий та соціальний захист, пересування людей, недопущення дискримінації.

"З огляду на актуальність питання захисту прав та свобод громадян наших держав, а також на те, що і Республіка Польща, і Україна ратифікували Європейську соціальну хартію, пропоную нашим польським колегам розглянути можливість співпраці наших інституцій у даному напрямі та запланувати проведення такого міжнародного заходу в 2019-2020 роках", - відзначив Василь Невідомий.