21 вересня 2018
Головна » Міжнародне співробітництво » Події та зустрічі
31.08.2018

Пацкан: Рахункова палата та Вища палата контролю Польщі проведуть три спільні міжнародні аудити, важливі для Карпатського регіону

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан та Президент Вищої палати контролю Республіки Польща Кшиштоф Квятковські провели в Ужгороді робочу зустріч з представниками органів влади Закарпаття і розповіли про спільні міжнародні аудити, які стосуватимуться Карпатського регіону. Зокрема про проведення у наступному році міжнародного паралельного аудиту щодо реагування на проблеми, пов'язані з переміщенням, працевлаштуванням та соціальним захистом українців на території Польщі та поляків в Україні; міжнародного аудиту стану дотримання вимог Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням; міжнародного аудиту у сфері охорони навколишнього природного середовища у Карпатському регіоні. У зустрічі взяли участь члени Рахункової палати Василь Невідомий та Віктор Богун, перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто, міський голова м. Ужгорода Богдан Андріїв, народний депутат України Антон Геращенко та представники делегації Вищої палати контролю Республіки Польща.

"Вчора ми підписали два унікальні документи. Так, Львівська декларація буде поширена на всі області, розташовані на кордоні з ЄС. Вона передбачає спільні контрольні заходи, необхідні і для України, і для Польщі, і для інших країн Європи. Ми вже проводили спільний контрольний захід з Польщею і Словаччиною в частині збереження букових лісів, переважна більшість яких розташовані на Закарпатті. І новий аудит щодо екологічної ситуації в Карпатах дуже важливий. Це може бути підставою для звернення до європейської спільноти щодо отримання грантових пропозицій на утримання цих лісів, - зазначив Валерій Пацкан. - Транскордонне перевезення небезпечних відходів та їх видалення - це теж важливий аспект і для України, і для наших європейських колег. І третій захід, який ми запланували спільно з колегами з Польщі, - соціальний захист українців у Польщі і поляків в Україні. Зараз за різними даними у Польщі працює від 1 до 1,5 млн українців, зокрема закарпатців. І ми проведемо контрольний захід, щоби українці, які тимчасово виїжджають на заробітки, отримували офіційне працевлаштування і належні умови, щоби не було утисків наших громадян. Після проведення такого аудиту Рахункова палата зверне увагу і на інші країни, в яких працюють українці".

Кшиштоф Квятковські також відзначив, що понад 90% іноземців, які працюють у Польщі - це українці. "Ми будемо перевіряти, чи насправді їм платять, як полякам, і чи користуються вони всіма правами, якими користуються громадяни Польщі. Я вважаю, що це дуже важливий контроль", - наголосив Президент Вищої палати контролю Республіки Польща.

У свою чергу перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто розповів про особливості регіону і про виклики, які сьогодні постають. "Закарпаття межує з 4 країнами ЄС. Це унікальний край за своєю природою. Є дуже потужні перспективи розвитку нашого регіону. Основна проблема - кордон. Ми працюємо над тим, щоби перетин кордону став простішим. У наших планах - реконструкція контрольно-пропускних пунктів і створення нових. Ми дуже хочемо щоби, такий пункт був відкритий на території Закарпаття на кордоні з Польщею, - зазначив перший заступник голови Закарпатської обласної ради. - Дуже багато закарпатців працюють в Польщі, і сподіваюсь їх умови перебування після ваших контрольних заходів покращаться".