19 жовтня 2018
09.08.2018

Валерій Пацкан: Мінекології упродовж 3-х років не реалізувало більше половини запланованих заходів з покращення якості води

Упродовж 2015-2017 років Міністерство екології та природних ресурсів планувало виконати 90 природоохоронних заходів на 84 об'єктах, і більше половини з них не виконані. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан в інтерв'ю інформагентству Укрінформ, коментуючи результати аудиту Міністерства екології щодо водоочищення.

«Аудит Мінекології – це цифри, які викликають у мене дуже емоційну реакцію, бо за ними стоїть якість питної води, яка є основою здоров'я людини. Проблема питної води сьогодні стає все гострішою у світі. Ми кажемо, що у нас не будуються чи реконструюються очисні споруди, станції. Але, виявляється, упродовж 2015-2017 років планувалося виконати 90 природоохоронних заходів на 84 об'єктах, і більше половини з них не виконані», – підкреслив Валерій Пацкан.

Загальна виділена сума, відзначив Голова Рахункової палати, була 887,6 мільйонів грн. При цьому використали 501,4 мільйонів грн, з них неефективно 108 млн грн. Взагалі не використано 386,2 млн грн – це 43,5 %. «Їм дали кошти, вони їх навіть не використали. Ну це бездіяльність, це безвідповідальність тих керівників. Йдемо далі. З кожним роком вартість тих об'єктів збільшується. Будували об'єкт – не добудували його. Приходить новий бюджетний рік, просять збільшити суму коштів. Наприклад, місто Комарно на Львівщині. Вартість будівництва каналізації в цьому місті протягом 2015-2017 років зросла в 3,3 рази. Тобто, те, що мало бути збудовано за 10 гривень, побудували за 33», – зазначив Пацкан.

Також, зауважив Голова Рахункової палати, встановлено, що факти виконання заходів не підтверджені актами введення в експлуатацію природоохоронних об'єктів. Наприклад, була перевірка 16-ти природоохоронних заходів. Жоден не був завершений і об'єкти будівництва не введені в експлуатацію. Натомість в інформації Мінприроди вказано, що повністю завершені 5. «Тобто 5 введені лише на папері – хтось з підрядчиків позакривав документи, що вони ввели, але об'єктів немає. Всі ці матеріали вже у Нацполіції», – підкреслив Пацкан.

Він наголосив, що за останні 5 років Рахункова провела 4 аудити і надавала свої рекомендації Мінприроди. Водночас належного реагування не було.

Повний текст інтерв'ю читайте тут.