15 грудня 2018
09.08.2018

Валерій Пацкан ініціює бойкот конгресу INTOSAI у Москві

Я вийду з пропозицією до Верховної Ради, щоби звернутися до парламентів інших країн світу щодо бойкотування конгресу INTOSAI у Москві. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан в інтерв'ю інформагентству Укрінформ.

Він відзначив, що INTOSAI – це міжнародна професійна організація, яка об'єднує вищі органи фінансового контролю або вищі аудиторські офіси країн, які є членами Організації Об'єднаних Націй. До складу INTOSAI на сьогодні входять ВОФК 194 країн.

«У вересні 2019 року конгрес INTOSAI заплановано провести у Москві. Рахункова палата не тільки не братиме участі у ньому – я як Голова Рахункової палати закликаю всі вищі органи фінансового контролю країн, які є членами ООН, бойкотувати цей конгрес INTOSAI у Москві», – наголосив Валерій Пацкан.

Він підкреслив, що на кожній міжнародній зустрічі, під час кожного відрядження за кордон наголошує своїм колегам з найвищих аудиторських офісів інших країн, що Росія – це агресор і окупант, що сьогодні на Сході України триває війна і гинуть українські патріоти. «І на завершення кожної зустрічі прошу колег підтримати нас, підтримати Україну, у бойкотуванні конгресу INTOSAI у Москві.

Я думаю, що навіть вийду з пропозицією до Верховної Ради, щоби звернутися до парламентів інших країн світу щодо бойкоту цього заходу в Москві. І я буду робити все для того, щоб максимальна кількість моїх колег не поїхали», – зазначив Голова Рахункової палати.

«Якщо ми говоримо про міжнародні санкції, європейські санкції, то чому ми повинні їхати? Тим більше йдеться не про спортивний захід, а про вищі органи фінансового контролю, які представляють парламенти країн, що підписувались щодо санкцій проти Росії», – підкреслив Пацкан.

Голова Рахункової палати зауважив, що наприкінці серпня до України приїжджає голова Найвищої Ізби Контролю Польщі. Також є попередні домовленості про зустріч з керівництвом вищого органу фінансового контролю Грузії. «Думаю і поляки, і грузини мене у цьому питанні підтримують. Допоки у мене вистачить сил і можливостей, я буду всіх переконувати бойкотувати цей захід», – резюмував Валерій Пацкан.

Повний текст інтерв'ю читайте тут.