15 грудня 2018
06.08.2018

Валерій Пацкан: За матеріалами Рахункової палати
вже розпочаті кримінальні провадження

Рахункова палата направила до правоохоронних органів матеріали щодо порушень використання коштів держбюджету за результатами 9 аудитів. І по низці вже розпочаті кримінальні провадження. Про це повідомив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

«Одним з моїх завдань на посаді – активізація співпраці Рахункової палати з правоохоронцями. Але Рахункова не має асоціюватися з якимось каральним органом. Наша мета – показати, наскільки ефективно чи неефективно органами державної влади використовуються кошти кожного платника податків»,  – сказав Валерій Пацкан.

Він зауважив, що за результатами аудитів матеріали для реагування можуть направлятися одночасно декільком правоохоронним органам. Валерій Пацкан підкреслив, що за час його перебування на посаді Голови Рахункової палати, вже направлено 15 матеріалів – до Національної поліції за результатами 8-ми аудитів, до НАБУ – 3-х, СБУ – 2-х та ГПУ – 2-х. Національна поліція розпочала два кримінальні провадження за результатами аудиту щодо ефективності використання коштів, виділених для лікування громадян України за кордоном.

Валерій Пацкан наголосив, що Рахункова палата також чекає зворотного зв'язку та належного реагування від правоохоронців на надіслані матеріали. За його словами, суспільству потрібні не просто резонансні матеріали, а і їх логічне завершення – покарання чиновників, які безвідповідально ставляться до витрачання держбюджету. «Кожний розпорядник бюджетних коштів повинен чітко усвідомлювати, що за допущені порушення обов'язково буде покарання. Саме невідворотність покарання дозволить зменшити кількість фактів та суми неефективного використання коштів. І врешті решт – це економитиме гроші українців», – сказав Голова Рахункової палати.