15 грудня 2018
30.07.2018

Валерій Пацкан перевірив, як ремонтуються дороги на Львівщині

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан перевірив, як ремонтуються дороги на Львівщині. Вже восени Рахункова розпочне аудит ефективності використання на це коштів держбюджету.

«Повертаючись з Закарпаття до Києва, спеціально заїхав на Львівщину подивитися, як в реальних умовах ведеться контроль з боку Асоціації Інженерів-Консультантів України під час ремонтних робіт. Адже ми плануємо долучити їх спеціалістів до проведення аудиту щодо використання бюджетних коштів на ремонт доріг в трьох областях - Дніпропетровській, Закарпатській та Хмельницькій. І тому я особисто мав переконатися в ефективності їх робіт», - наголосив Валерій Пацкан.

Він нагадав, що Меморандум про співпрацю між Рахунковою палатою та Асоціацією Інженерів-Консультантів України, яка є єдиним уповноваженим представником FIDIC в Україні, був підписаний у липні цього року. Пацкан додав, що система FIDIC функціонує в 104 країнах світу і вже довела свою ефективність. Він зауважив, що Асоціація має досвід у проведенні незалежного контролю робіт, що стосуються дорожньої інфраструктури. Цей контроль відбувається на всіх етапах - з моменту підготовки проекту, і аж до повного завершення робіт та введення об'єкту в експлуатацію.

Голова Рахункової палати побачив, як ведуться ремонтні роботи в Гаї-Острів Львівської області та ознайомився з принципами щоденного контролю. «Я побачив стан ділянки, яку ремонтували минулого року і тієї, яку ремонтують зараз. Ознайомився з усіма етапами - зняттям першого шару ґрунту, земельним осушенням, водовідводом, укладенням асфальту та облаштуванням прилеглої території з нанесенням розмітки. І що важливо - щодня консультант АІКУ перевіряє як якість матеріалів, які використовуються, так і сам результат робіт», - сказав Валерій Пацкан. Він додав, що результат - вражаючий, оскільки ділянка, яка ремонтувалася минулого року не має пошкоджень. «Україні вкрай потрібен такий проект при будівництві та ремонті доріг. Адже - це контроль якості на кожному окремому етапі. І саме такий контроль дозволить мати сучасні європейські дороги, які експлуатуватимуться без значних пошкоджень 10-15 років», - наголосив Валерій Пацкан.

Голова Рахункової палати зауважив, що укладення Меморандуму між Рахунковою палатою та Асоціацією Інженерів-Консультантів України стало першим етапом співпраці. Наразі стоїть завдання щодо залучення міжнародних коштів для фінансування відповідного контролю під час будівництва та доріг та перевірки ефективності витрачання на це бюджетних коштів.