15 серпня 2018
Головна » Міжнародне співробітництво » Події та зустрічі
26.07.2018

Валерій Пацкан зустрівся з делегацією Рахункового суду Румунії

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан зустрівся з делегацією Рахункового суду Румунії на чолі з віце-президентом Аудиторського органу, членом пленуму Рахункового суду Румунії Флоріном Тунару.

Валерій Пацкан відзначив, що за останні 20 років це перший візит румунських колег до Києва і висловив впевненість, що відтепер Рахункова палата і Рахунковий суд Румунії активно співпрацюватимуть, зокрема, в рамках програм прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства (ППС ЄІС) на 2014-2020 роки. "Так, Україна бере участь у реалізації 4-х програм прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства, загальний бюджет яких становить близько 403 млн євро (з них - 366 млн євро - кошти ЄС), зокрема: «Україна-Румунія», «Басейн Чорного моря», «Україна-Угорщина-Словаччина-Румунія», «Україна-Польща-Білорусь», - зазначив Голова Рахункової палати.

Ці програми, відзначив Пацкан, покликані сприяти економічному та соціальному розвитку в прикордонних регіонах, вирішенню спільних проблемних питань у сферах охорони навколишнього природного середовища, здоров'я громадян, безпеки, а також сприяти покращенню умов та підходів щодо переміщення громадян, товарів та капіталу.

Відповідно до Регламенту ЄС, за програмами повинні здійснюватися аудити, зокрема, щодо систем управління та контролю, проектів та щорічної звітності. Групи аудиторів за програмами ППС ЄІС формуються з представників кожної країни-учасниці за програмами.

Румунія є учасницею 3-х із 4-х ППС ЄІС, які реалізуються в Україні, зокрема, «Україна-Румунія», «Басейн Чорного моря» та «Україна-Угорщина-Словаччина-Румунія». При цьому Рахунковий суд Румунії призначено Органом аудиту за двома ППС ЄІС, а саме: «Україна-Румунія» та «Басейн Чорного моря». А Рахункова палата України є представником в Групі аудиторів.

На даному етапі Рахунковою палатою здійснюється оцінка національної системи управління та контролю.

На зустрічі Групи аудиторів сторони розглянули питання, пов'язані із станом реалізації програми прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Україна-Румунія», створенням та ефективністю функціонуванням національної системи управління та контролю, а також графіком, планами і завданнями Групи аудиторів на найближчий період.

Сторони також обговорили особливості національних аудитів, законодавство в цій сфері і виклики, які постають перед найвищими аудиторськими офісами.

Представники Рахункового суду Румунії також запросили Валерія Пацкана відвідати з візитом-відповіддю Бухарест і ознайомитися з діяльністю їхньої інституції.

У свою чергу Голова Рахункової палати закликав колег з Румунії бойкотувати конгрес INTOSAI, який відбудеться наступного року в Москві через військову агресію Росії на Сході України і анексію Криму.