19 березня 2019    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2018 рік
24.07.2018

Валерій Пацкан: Рахункова палата перевіряє стан виплат переселенцям для покриття витрат на проживання

 

Рахункова палата перевіряє, наскільки ефективно використовувалися кошти Держбюджету, які щомісячно виділяються переселенцям для покриття витрат на проживання. Про це повідомив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

Валерій Пацкан зауважив, що зокрема буде проаналізована ситуація з виплатами за 2017 рік та перше півріччя поточного року. Звіт щодо відповідного аудиту, за який відповідає член Рахункової палати Василь Невідомий, планується заслухати вже наприкінці вересня цього року.

Голова Рахункової палати додав, що переважна більшість внутрішньо переміщених осіб через брак коштів на власне житло змушені орендувати квартири. «Щороку з державного бюджету виділяються значні суми, щоб допомогти переселенцям покривати хоча б частину витрат на житло. І котрий рік поспіль ми чуємо багато нарікань щодо їх виплат від людей, які через окупаційні дії Росії втратили свої домівки в Криму чи на Сході України», - сказав Валерій Пацкан.

Голова Рахункової палати нагадав, що попередній аудит виявив низку недоліків у виплаті допомоги переселенцям. Зокрема, не було належного обліку внутрішньо переміщених осіб, зафіксовані випадки порушення порядку надання щомісячної допомоги. «Здійснювалися як переплати, так і затримки до 4-х місяців з проведенням виплат. Значно різнилися цифри Мінсоцполітики та уповноважених органів з соцзахисту щодо кількості сімей, які отримали грошову допомогу», - наголосив Валерій Пацкан.

Крім того, попередній аудит показав, що через відсутність належного бюджетного планування та розподілу асигнувань між розпорядниками бюджетних коштів, 41, 3 млн грн бюджетних призначень залишилися не розподіленими, а 1,1 млн грн повернено до державного бюджету. «Я сподіваюся, що уповноважені органи прислухалися до наших рекомендацій і результати аудиту, який триває, покажуть більш ефективний підхід до виплат. Ми маємо покласти край халатному витрачанню коштів українців», - підкреслив Валерій Пацкан.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України