16 лютого 2019    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2018 рік
12.07.2018

Рахункова палата перевірила
Національну академію прокуратури України

 

За результатами проведеного аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених Національній академії прокуратури України, Рахункова палата зазначає, що діяльність Академії протягом 2016 - І кварталу 2018 років здійснювалася в умовах суттєвих законодавчих та організаційних змін.

З внесенням змін до Закону України від 14.10.2014 "Про прокуратуру" статус Академії був змінений "з державного вищого навчального-наукового закладу" на "державну установу зі спеціальним статусом", на яку не поширюється закон про вищу освіту. Законодавче нововведення призвело до втрати дії ліцензії на освітню та наукову діяльність. Нормативна неврегульованість функціонування установи, не у відповідності з освітнім законодавством, тривала до травня 2018 року, коли запрацював механізм отримання ліцензії на діяльність у сфері післядипломної освіти, визначений Законом України "Про освіту".

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів, до повноважень якої належить визначення кількості кандидатів на посади в органах прокуратури, які мають пройти спецпідготовку, розпочала свою діяльність лише з 27.04.2017, що фактично паралізувало виконання одного із головних напрямів діяльності Академії. Передбачені 77 млн грн на спецпідготовку у 2016 - 2017 роках були направлені на забезпечення діяльності Академії як бюджетної установи.

Як наслідок, вартість підвищення кваліфікації одного працівника органів прокуратури за період, що був перевірений, збільшилася в 3,9 раза і становила в середньому майже 30 тис. гривень. На підвищення кваліфікації 5 338 працівників використано понад 177 мільйонів гривень.

Результати аудиту Рахункової палати показали, що в діяльності Академії мають місце факти неекономного, нерезультативного використання коштів, а також неефективного розпоряджання майном Академії. Виявлено низку порушень при здійсненні державних закупівель.

Однією з причин допущення зазначених недоліків є відсутність дієвого внутрішнього контролю та аудиту в Академії, оскільки підрозділ або посадова особа, яка б мала її здійснювати, відсутні в структурі установи.

Результати аудиту також засвідчили, що в діяльності Академії є невирішені питання як організаційного характеру, так і економічного спрямування, над якими необхідно працювати.

Повний Звіт та Рішення Рахункової палати про результати проведеного контрольно-аналітичного заходу будуть розміщені на офіційному веб-сайті установи.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України