21 вересня 2018
09.07.2018

Рахункова палата радить Кабміну та Фонду держмайна покращити реалізацію держполітики щодо приватизації

Кабінет Міністрів та ФДМУ повинні покращити реалізацію державної політики щодо приватизації та управління об'єктами держвласності. Такі висновки зробила Рахункова палата, проаналізувавши Звіт про роботу Фонду державного майна України та хід приватизації держмайна у 2017 році у частині, що впливає на виконання Держбюджету.

Відповідний Звіт був обговорений на засіданні Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації, в якому взяла участь член Рахункової палати Ірина Іванова.

В Рахунковій палаті зазначають, що відсутність окремих даних не дала можливість провести системну оцінку здійснення у 2017 році Фондом функціональних повноважень.

В держоргані нагадали, що новий Закон України «Про приватизацію державного і комунального майна», який вступив в дію на початку 2018 року, встановлює нові методи та підходи до приватизації. І це потребувало затвердження у тримісячний термін понад півсотні підзаконних актів. Однак, цей процес продовжується досі. За словами Ірини Іванової, на стадії погодження державної реєстрації перебувають ще 13 нормативних актів, за розроблення яких відповідає Фонд держмайна.

Рахункова палата також наполягає, що ФДМУ має сформувати свій Звіт за 2018 рік з урахуванням норм нового закону про приватизацію. Пропозиції щодо покращення реалізації держполітики в сфері приватизації направлені Кабміну та Фонду держмайна.