16 лютого 2019    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2018 рік
05.07.2018

Валерій Пацкан: Рахункова палата зацікавлена
у залученні експертів FIDIC, що здійснюють незалежний контроль, до аудитів ремонту доріг

 

Рахункова палата України зацікавлена у залученні експертів FIDIC, що здійснюють незалежний контроль в сфері будівництва, до аудитів об'єктів інфраструктури. І це стосується, в першу чергу, ремонту доріг. Відповідний Меморандум про співпрацю був підписаний Головою Рахункової Палати Валерієм Пацканом та Президентом Асоціації Інженерів-Консультантів України Яною Щигуровою. Асоціація Інженерів-Консультантів України є єдиним уповноваженим представником FIDIC в Україні.

 

 

Валерій Пацкан наголосив, що експертиза за стандартами та принципами FIDIC має посилювати об'єктивність аудитів щодо ефективності використання бюджетних коштів при будівництві, реконструкції, капітальних та поточних ремонтах об'єктів інфраструктури. «Рахункова палата під час проведення аудитів використовуватиме незалежний контроль FIDIC, що змусить підрядників не лише здавати об'єкти належної якості, а і зважено витрачати кожну копійку платників податків. Адже значна сума саме їх коштів йде на будівництво чи ремонт інфраструктурних об'єктів. Тож школи, дитсадки, аеропорти, вокзали, морські та річкові порти мають бути сучасними, зручними та ефективно профінансованими», - сказав Валерій Пацкан. Він також зауважив, що це дозволить економити колосальні кошти Держбюджету.

Валерій Пацкан підкреслив, що консультації та експертна оцінка Асоціації будуть важливими і при проведенні зовнішніх фінансових аудитів щодо ефективності витрачання коштів на ремонт доріг загальнодержавного значення. За його словами, вони будуть проведені вже цього року.

«Рахункова палата, як я і говорив на одному з засідань уряду, долучиться до перевірок якості ремонту доріг. І ми побачимо, хто і як використовував кошти на ці цілі. Час вже покласти край ремонтам «на папері». Бо іноді наче проводять за документами капітальний ремонт, а по факту - латають ями. І при цьому списують шалені кошти», - наголосив Голова Рахункової палати. Згодом, за його словами, Рахункова перевірить також, як витрачаються кошти на ремонт доріг місцевого значення.

Зі свого боку Президент Асоціації Інженерів-Консультантів України Яна Щигурова зауважила, що система FIDIC функціонує в 104 країнах світу і вже довела свою ефективність. Вона наголосила, що Асоціація має досвід у проведенні незалежного контролю робіт, що стосуються дорожньої інфраструктури. «І цей контроль відбувається на всіх етапах - з моменту підготовки проекту і аж до повного завершення робіт та введення об'єкту в експлуатацію. І для нас вкрай важлива боротьба з корупцією у будівельній сфері на всіх рівнях», - сказала Яна Щигурова.

Сторони визнали важливість можливої майбутньої співпраці в сфері контролю якості будівельних робіт в Україні, зокрема об'єктів інфраструктури, що здійснюються за рахунок бюджетних коштів. Меморандум передбачає підтримку ініціатив щодо розвитку державного зовнішнього фінансового контролю при реалізації проектів будівництва інфраструктурних об'єктів.

 

 

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України