21 вересня 2018
27.06.2018

Привітання Голови Рахункової Палати Валерія Пацкана
з Днем Конституції

22 роки тому чи не вся країна спостерігала за історичним багатогодинним засіданням Верховної Ради, результатом якого стало ухвалення Конституції.

Що таке Конституція? Це фундамент нашої державності, незалежності, демократії. Головне, щоби всі прописані права і свободи людини і громадянина не тільки декларувалися, а й забезпечувалися. Щоби кожен українець справді відчував, що його життя, здоров`я, честь і гідність є найвищою цінністю. Щоби відчував себе захищеним, незалежно від політичних чи релігійних переконань, соціального статусу чи посади. Щоби відчував, що живе у правовій сильній європейській державі, де панує закон. І щоби кожен українець знав, що його гроші як платника податків використовуються ефективно і за призначенням. Адже відповідно до статті 98 Конституції: «Контроль від імені Верховної Ради України за надходженням коштів до Державного бюджету України та їх використанням здійснює Рахункова палата».

Цього дня також прийнято згадувати ще один документ - першу українську Конституцію гетьмана Пилипа Орлика, яка стала не менш доленосною.

Зміна політичної ситуації в країні завжди призводила і до змін в Конституції. Сьогодні ми продовжуємо проводити складні, але вкрай потрібні реформи. І вони також мають знайти своє місце в Основному Законі України. Але головне - ці зміни мають закріпити невідворотність європейського курсу України та справді забезпечити повне виконання прав і свобод громадян. Це ті цінності, які боронять сьогодні наші військові на Сході, і яких прагне кожен, хто живе в Україні.

З Днем Конституції!