15 липня 2018
Головна » Міжнародне співробітництво » Події та зустрічі
25.06.2018

Валерій Пацкан на зустрічі з Послом Японії: Рахункова Палата зацікавлена у підписанні Угоди про співпрацю з Аудиторською Радою Японії

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан провів робочу зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Японії в Україні Сумі Шігекі. І відзначив, що Рахункова палата зацікавлена у підписанні Угоди про співпрацю з Аудиторською Радою Японії.

Голова Рахункової палати наголосив, що Україна та Японія мають великий потенціал щодо співпраці в торгово-економічній сфері. "І наше завдання - показати нашим японським партнерам, що кошти, які вкладаються в Україну, будуть проконтрольовані. Думаю, японські інвестори і уряд зацікавлені в тому, щоби їхні кошти ефективно використовувалися. Ми можемо провести аудит і вказати на ефективність чи неефективність використання грошей, які вони вкладають в Україну. Рахункова палата в новому складі і я особисто як Голова зацікавлені в розширенні торгово-економічного партнерства між нашими країнами", - звернувся Голова Рахункової палати до Посла Японії.

У свою чергу Сумі Шігекі поцікавився конкретними прикладами неефективного використання коштів в роботі українських міністерств і держустанов. Валерій Пацкан відзначив, що всі звіти за результатами аудитів оприлюднюються на сайті Рахункової палати, який буде найближчим часом оновлений. І, як приклад, Голова Рахункової палати навів один з останніх звітів про результати аудиту ефективності використання бюджетних коштів, виділених на забезпечення діяльності підрозділів, установ та закладів Нацполіції України. Зокрема, Валерій Пацкан відзначив, що у 2015 році Японія, в рамках Кіотського протоколу, передала Україні понад півтори тисячі нових Toyota Prius для патрульних поліцейських. І останній звіт Рахункової демонструє, що кожна п'ята машина внаслідок дорожньо-транспортних пригод не експлуатується. На сьогодні у неробочому стані в патрульній поліції перебувають понад 300 автомобілів, 100 з яких (балансовою вартістю 22836,8 тис. грн) відновленню практично не підлягають. Як наслідок, несправна техніка накопичується у місцях зберігання і руйнується.

Посол Японії подякував Голові Рахункової палати за запрошення і відзначив, що в Японії також існує Аудиторська Рада - і це дуже поважна та потужна організація в країні. "Вони також здійснюють контроль над видатками держбюджету. Після проведення аудитів публікуються звіти, які широко розповсюджуються пресою. І люди розуміють, чи їхні гроші використовуються ефективно. Наприклад, вони проводили аудит у 8 міністерствах і виявили, що обладнання, яке було закуплено за бюджетні кошти, було неефективно використано", - зазначив Сумі Шігекі.

Валерій Пацкан підкреслив, що Рахункова палата зацікавлена у співпраці з японськими колегами. "Ми би хотіли підписати Угоду про співпрацю з Аудиторською Радою Японії", - відзначив Голова Рахункової палати.

У свою чергу Посол Японії пообіцяв обговорити це питання з представниками Аудиторської Ради у Токіо і сприяти налагодженню співпраці між аудиторськими інституціями України і Японії.