16 лютого 2019    
Пошук
Головна » Архів » Події та зустрічі » 2018 рік
21.06.2018

Валерій Пацкан: Вже у липні фахівці з Національного
Аудиторського Офісу Великобританії розпочнуть
функціональну оцінку роботи Рахункової палати

 

Фахівці з Національного Аудиторського Офісу Великобританії розпочнуть функціональну оцінку роботи Рахункової палати України у липні. А вже відсьогодні починається формування команди з виконання оцінки, до якої увійдуть як британські аудитори, так і співробітники Рахункової палати. Про це домовились під час установчої зустрічі у Києві Голова Рахункової палати Валерій Пацкан та Голова Міжнародного відділу Національного Аудиторського Офісу Великобританії Кевін Саммерсгіл.

 

 

«Я щасливий, що ми починаємо нашу співпрацю. Я дуже хочу, щоби ми могли детально проаналізувати, що відбувається у Рахунковій палаті, і провести функціональну оцінку. Зовнішня оцінка діяльності Рахункової не проводилася жодного разу. Ми маємо розуміти реальний стан речей. Тому важливо почути думку міжнародних фахівців, щоб реалізувати конкретні заходи для підвищення якості проведення фінансових аудитів Рахунковою палатою», - наголосив Валерій Пацкан.

Голова Рахункової палати нагадав, що угода про відповідну оцінку була підписана 16 травня між Рахунковою палатою та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ). Оцінювати роботу Рахункової будуть фахівці з Національного Аудиторського Офісу Великобританії. Валерій Пацкан також запропонував долучити до функціональної оцінки представників Рахункових палат Німеччини та Польщі.

Угода передбачає спільну роботу фахівців Рахункової палати України та міжнародних фінансових аудиторів щодо визначення рівня компетенції персоналу, необхідного для реалізації законодавства та проведення аудитів у відповідності до Міжнародних стандартів вищих органів державного аудиту (ISSAI). Крім того, будуть проведені збір та аналіз документів та даних, опитування керівників та представників структурних підрозділів Рахункової палати. Передбачена також низка семінарів.

Валерій Пацкан наголосив, що міжнародні стандарти також передбачають переведення всього документообігу в електронний формат. І це, за його словами, дозволить не лише підвищити якість перевірок, а і значно скоротити терміни їх проведення.

Він також підкреслив, що результати функціональної оцінки будуть використані при формуванні стратегії розвитку Рахункової палати.

У свою чергу Кевін Саммерсгіл запевнив Валерія Пацкана, що у Рахункової палати є друзі в Лондоні, і Національний Аудиторський Офіс Великобританії також очікує на ефективну співпрацю. Він відзначив, що NAO працює з більш ніж 100 організаціями, як з приватними, так і з державними компаніями. І зауважив, що це його 128-й аудит державної інституції.

Планується, що результати функціональної оцінки будуть представлені вже у вересні-жовтні.

 

 

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України