15 липня 2018
20.06.2018

Валерій Пацкан: Загальний фонд Держбюджету недоотримав
у першому кварталі 2018 року 65,9 млрд гривень

План надходжень до загального фонду Держбюджету за підсумками першого кварталу 2018 року невиконаний на 65,9 млрд гривень. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

Він зазначив, що Рахункова палата подала Верховній Раді України Висновок про стан виконання закону про Державний бюджет України на 2018 рік у першому кварталі. Висновок також розміщено на офіційному веб-сайті Рахункової палати.

Узагальнюючи виконання державного бюджету у першому кварталі поточного року, Валерій Пацкан відзначив, що основним є невиконання на 65,9 млрд грн, або 22,5 %, плану надходжень до загального фонду, що збільшує ризики нездійснення в повному обсязі витрат державного бюджету.

Крім того, зауважив Голова Рахункової палати, недоотримання запланованих надходжень загального фонду державного бюджету більше ніж на 15 % зобов'язувало Уряд, відповідно до статей 52 і 54 Бюджетного кодексу України, ініціювати внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" для збалансування витрат і надходжень державного бюджету.

«Чому так сталося? По-перше. Навіть за сприятливих для наповнення бюджету економічних умов, а саме: зростання ВВП на 3,1 %, імпорту - на 10,8 % та інфляції - на 3,5 %, план доходів загального фонду не виконано на 8,7 млрд грн, або 4,7 %. Проте основним чинником стало нездійснення запланованого розміщення облігацій зовнішньої державної позики на 56 млрд гривень», - підкреслив Валерій Пацкан.

Як наслідок, зауважив Голова Рахункової палати, план видатків загального фонду не виконано на 22 млрд грн, або 9,8 %. Не сприяло своєчасному проведенню видатків зволікання із погодженням і затвердженням порядків використання коштів та паспортів бюджетних програм.

«Привертає увагу і збільшення вдвічі, порівняно з першим кварталом 2017 року, виплат на погашення й обслуговування зобов'язань за державним і гарантованим державою боргом, що становили 89,2 млрд грн, або третину витрат державного бюджету», - наголосив Валерій Пацкан.