19 червня 2019    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2018 рік
13.06.2018

Рахункова палата: планове завдання
Фонду державного майна з приватизації не виконано

 

Рахункова палата проаналізувала звіт про роботу Фонду державного майна України та хід приватизації державного майна у 2017 році та засвідчила, що документ, в основному, висвітлює результати виконання Фондом своїх повноважень.

Разом з тим аудитори відмічають, що у 2016-2017 роках планове завдання із забезпечення надходжень до державного бюджету від приватизації не виконано. У 2017 році при плані 17,1 млрд грн надходження становили 3,4 млрд грн (19,9 відсотка).

Надходження від орендної плати за користування цілісними майновими комплексами та іншим державним майном, функції орендодавця якого виконує Фонд, становили 1,055 млрд грн (66,8 відс. запланованих 1,6 млрд гривень). Господарськими товариствами, що належать до сфери управління Фонду, сплачено до бюджету 929,2 млн грн дивідендів, що на 45 відс. перевищило планове завдання.

Загалом у 2017 році Фонд перерахував до державного бюджету 5,361 млрд грн, що становить 27,7 відс. загального запланованого обсягу надходжень (19,3 млрд гривень).

Серед причин невиконання планових завдань із забезпечення надходжень до державного бюджету аудитори вбачають несвоєчасну передачу функцій з управління майном підприємств, що визначені до приватизації, Фонду і його регіональним відділенням. Крім того, Мінекономрозвитку не сформувало пропозиції для внесення змін до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" у частині виключення об'єктів державної власності, що підлягали приватизації у 2017 році.

Також Рахункова палата відзначила недостатність заходів впливу на недобросовісних покупців державного майна. На початок 2018 року сума нарахованих і несплачених за рішенням судів штрафних санкцій становила 2,24 млрд гривень. Проте у 2017 році до бюджету було сплачено лише 204,4 тис. грн штрафних санкцій.

Слід зазначити, що з прийняттям у січні 2018 року Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" правові засади у сфері приватизації зазнали суттєвих змін. Це обумовлює нагальну необхідність прийняття низки відповідних нормативно-правових актів, водночас на кінець травня така потреба забезпечена Урядом не в повному обсязі.

Про результати проведеного аналізу Рахункова палата поінформувала Верховну Раду України та надіслала до Кабінету Міністрів України і Фонду державного майна України пропозиції, спрямовані на покращення реалізації державної політики у сфері приватизації, управління об'єктами державної власності, а також у сфері державного регулювання оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності. Фонду державного майна України надано рекомендації стосовно розробки нової форми звіту відповідно до Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна".

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України