22 червня 2018

Валерій Пацкан представив Звіт Рахункової палати за 2017 рік:
Ми не будемо замовчувати жодної цифри

За 2017 рік Рахункова палата перевірила 635 об'єктів і виявила порушень та недоліків на загальну суму майже 23 млрд грн. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час виступу на засіданні Комітету Верховної Ради з питань бюджету, представляючи звіт Рахункової палати за 2017 рік.

"За минулий рік було перевірено 635 об'єктів; підготовлено та затверджено 95 звітів; виявлено порушень та недоліків на загальну суму майже 23 мільярди гривень (у 2016 році - 17 мільярдів гривень)", - зазначив Валерій Пацкан.

Він додав, що обсяг перевірених державних коштів становив майже 504 мільярди гривень; при цьому кожен аудитор в середньому перевірив майже 1,8 млрд грн державних коштів.

З рекомендацій, наданих Рахунковою палатою у 2016 році, до кінця 2017 року було виконано повною мірою 48,9 %, ще 22 % - частково. Пропозиції Рахункової палати за результатами заходів державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту) було враховано Верховною Радою України у прийнятих у 2017 році 9 законах, а також при підготовці 8 законопроектів.

Валерій Пацкан наголосив, що одним із пріоритетних напрямів діяльності Рахункової палати є гласність. "Ми не будемо замовчувати жодної цифри! Ми будемо показувати ситуацію, яка є у кожному міністерстві та відомстві, і будемо вас інформувати, щоби ви могли оперативно реагувати", - звернувся до присутніх депутатів Валерій Пацкан.

Він наголосив, що Рахункова палата завжди готова до співпраці з бюджетним комітетом Верховної Ради. "Ми є вашим інструментом парламентського контролю за державним бюджетом України", - зазначив Голова Рахункової палати.

Всім присутнім на засіданні бюджетного комітету народним депутатам був розданий звіт Рахункової палати за 2017 рік з інформацією на USB-флеш-накопичувачах.