19 серпня 2018
05.06.2018

Валерій Пацкан: Ми оприлюднимо аудіозапис засідання Рахункової палати, де заслуховувався звіт щодо ефективності використання коштів, виділених для лікування громадян України за кордоном

Рахункова палата найближчим часом оприлюднить розшифровку і аудіозапис засідання, де заслуховувався звіт щодо ефективності використання бюджетних коштів, виділених для лікування громадян України за кордоном. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час прес-брифінгу.

"15 травня на засіданні Рахункової палати було розглянуто звіт щодо неефективності використання бюджетних коштів на лікування наших громадян за кордоном. Зараз ця тема набирає обертів, лунають резонансні висловлювання заступника міністра пана Лінчевського. Я б хотів би розставити всі крапки над "і", щоби не було різних інтерпретацій і інсценувань. Наші працівники зараз роблять розшифровку всього засідання Рахункової палати, яке стосувалося лікування громадян України за кордоном. І найближчим часом будуть оприлюднені текстові і аудіоматеріали, щоби не було жодних викривлень", - наголосив Валерій Пацкан.

Він зазначив, що сьогодні Національне агентство України з питань державної служби подало офіційний запит до Рахункової палати з проханням надати стенограму та аудіо- або відеозапис засідання. "Ми передамо їм всі матеріали і потім оприлюднимо їх на нашому сайті, щоби громадськість була ознайомлена і не виникало жодних запитань і непорозумінь", - додав Голова Рахункової палати.

Валерій Пацкан відзначив, що протягом 2016-2017 років 286 мільйонів гривень бюджетних коштів, виділених для лікування громадян України за кордоном, МОЗ використало неефективно. Ще 24 мільйони гривень - використані з порушенням законодавства, а близько 20 млн - взагалі не були використані в рамках цієї програми.

"Нас цікавить - чому не використано 20 млн за 2016-2017 роки? Наші громадяни потребували нашої допомоги, а їм не надали кошти. Питання: чому і хто це спричинив? - підкреслив Валерій Пацкан. - Найбільша цінність - це людське життя, і якщо є можливість поборотись бодай за одне життя, то треба боротись! Якщо є онкохворі люди, які потребують допомоги, і держава виділяє кошти, то не можна щоби ці кошти згорали! Їх треба використовувати", - відзначив Голова Рахункової палати.

Валерій Пацкан також відзначив, що після підписання звіту Рахункової палати щодо ефективності використання коштів, виділених для лікування громадян України за кордоном, всі матеріали будуть направлені до правоохоронних органів, зокрема НАБУ і Нацполіції.

Цифри уточнено 06.06.2018