19 червня 2019    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2018 рік
05.06.2018

Валерій Пацкан: МОЗ неефективно використало 286 млн грн
бюджетних коштів при фінансуванні лікування громадян України за кордоном, а ще 24 млн грн - з порушеннями

 

286 мільйонів гривень бюджетних коштів, виділених для лікування громадян України за кордоном, МОЗ використало неефективно. Ще 24 мільйони гривень - використані з порушенням законодавства. Про це заявив Голова Рахункової палати України Валерій Пацкан. 

За словами Валерія Пацкана, сьогодні виникає низка непорозумінь навколо проведеного аудиту, попри конкретні факти та цифри. «Факти довели, що міністерство охорони здоров'я не забезпечило законного та ефективного використання коштів держбюджету щодо лікування громадян України за кордоном. При цьому МОЗ перед заслуховуванням звіту в Рахунковій палаті погодилося з усіма нашими зауваженнями. Звіт погоджений МОЗ. І нині дуже дивною є така бурхлива реакція на результати аудиту», - підкреслив Пацкан. Зокрема, Рахункова палата констатувала відсутність укладання двосторонніх угод з медичними зарубіжними закладами, брак належних розрахунків вартості послуг з лікування, не був проведений аналіз цін вартості лікування при виборі медзакладів, а також відсутня оцінка якості та результативності лікування та низка інших недоліків. «Якщо говорити в цілому, то у 2016 та 2017 роках понад 31 відсоток перевірених коштів, що виділялися для лікування за кордоном, були використані з порушеннями чи не економно. А це - людські життя», - сказав Валерій Пацкан. 

Крім того, додав він, за ці два роки, через неефективні рішення МОЗ, не використано майже 20 млн грн. «І це, на жаль, далеко не всі факти. Відповідний звіт не є секретним. Вже найближчими днями ми оприлюднимо його на офіційному сайті», - додав Голова Рахункової палати. 

Він додав, що аудит був розпочатий ще попереднім складом Рахункової палати, а нинішній склад - його завершував. «Ми взяли зобов'язання - не замовчувати та не приховувати жодного факту нецільового використання коштів. І виключення тут не може бути для жодного відомства», - додав голова Рахункової палати.

Він наголосив, що Рахункова палата - державний орган, який несе відповідальність за результати своїх перевірок щодо використання коштів. «І наше завдання - звернути увагу органів влади на недоліки та порушення. А вони вже мають їх виправляти, а не шукати виправдання таким порушенням», - підкреслив Валерій Пацкан. 

Він наголосив, що, наразі, в першу чергу, необхідно думати про порятунок життів українців та максимально спростити доступ до їх лікування за кордоном. «Тому тут слід відкинути емоції та керуватися лише інтересами людей, які вкрай потребують допомоги держави у лікуванні», - додав Голова Рахункової палати.

 

Цифри уточнено 06.06.2018

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України