19 серпня 2018
31.05.2018

Засідання Рахункової палати

31 травня відбулось чергове засідання Рахункової палати, на якому розглянуто результати проведених планових контрольно-аналітичних заходів.

Зокрема, проаналізовано стан публічних (державних) закупівель у 2017 році (доповідач - член Рахункової палати Іванова І. М.).

Аудиторські висновки, пропозиції та рекомендації були обговорені спільно із запрошеними на засідання Рахункової палати: головою підкомітету з питань використання коштів Державного фонду поводження з радіоактивними відходами Комітету ВРУ з питань бюджету Маркевичем Я. В., першим заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України Нефьодовим М. Є., Головою Антимонопольного комітету України Терентьєвим Ю. О., представниками Ради національної безпеки і оборони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Про результати аналізу поінформовано Верховну Раду України. Рішення Рахункової палати з відповідними рекомендаціями надіслано Кабінету Міністрів України, Антимонопольному комітету України, Мінекономрозвитку та ДП «ПРОЗОРРО» запропоновано вжити заходів щодо усунення виявлених порушень і недоліків. До РНБОУ, СБУ та Держспецзв'язку також надіслано матеріали аналізу стану публічних (державних) закупівель у 2017 році з метою перевірки питання захисту інформації та забезпечення дотримання законодавства у сфері інформаційної безпеки держави.

«Наразі постало питання національно-економічної та національно-інформаційної безпеки, - наголосив на засіданні Голова Рахункової палати. - Платформа ProZorro має повністю відповідати вимогам чинного законодавства. Мова йде про надчутливу сферу - захист інформації в державній системі управління. За результатами аналізу ми бачимо, що є ризики для забезпечення економічної безпеки держави. Має бути створено комплексну систему захисту інформації, і головне - приведено її у відповідність до закону».

На засіданні членом Рахункової палати Івановою І. М. було представлено ще один звіт про результати аналізу звіту Фонду державного майна України за 2017 рік у частині, що впливає на виконання державного бюджету. В обговоренні звіту взяли участь в. о. Голови Фонду державного майна України Трубаров В. М.

Про результати аналізу Рахункова палата поінформувала Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України, а також надала Фонду державного майна України низку пропозицій, спрямованих на поліпшення процесів приватизації.

Результати аудиту стану використання бюджетних коштів на відшкодування шкоди, завданої фізичним та юридичним особам органами державної влади, та на забезпечення виконання рішень суду, що гарантовані державою, презентував член Рахункової палати Яременко О. С. На розгляд питання було запрошено Голову Державної казначейської служби України Слюз Т. Я.

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан представив Висновок про стан виконання закону про Державний бюджет України на 2018 рік у першому кварталі.

Після обговорення питань порядку денного прийняті конкретні рішення та надані рекомендації державним органам. Докладна інформація про результати відповідних контрольних заходів, рішення та повна версія аудиторських звітів з обговорених питань будуть розміщені на web-сайті Рахункової палати та оприлюднені через ЗМІ.