20 червня 2019    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2018 рік
23.05.2018

Рахункова палата проаналізувала звіт
Антимонопольного комітету

 

Рахункова палата зробила аналіз звіту Антимонопольного комітету України за 2017 рік у частині, що впливає на виконання державного бюджету, і констатувала, що економічний ефект діяльності АМКУ збільшився. Він становить 2,56 млрд грн у 2017 році проти 1,4 млрд грн у 2016 році, кількість припинених порушень - 2435 проти 3071.

Аналіз звіту в частині діяльності АМКУ на товарних ринках засвідчив, що вони (крім ринків електричної енергії, бензину, дизельного палива та скрапленого вуглеводного газу як моторного пального) не моніторяться й не досліджуються повною мірою. У документі, наприклад, немає інформації про діяльність ринків кам'яного вугілля, біоенергетики, водопостачання та водовідведення, транспортування теплової енергії, агропромислового комплексу, промисловості і рітейлу.

Аудитори відзначають, що звіт не містить загальної інформації за всіма ринками товарів і послуг в Україні: не визначено їх частки, основних учасників та їх частки в кожному із сегментів ринку, основних виробників продукції чи послуг. Звіт має описовий характер, а детальна інформація про кожний з ринків не надана. Відсутній огляд кількості монопольних та олігопольних утворень, та й сам відбір ринків для досліджень здійснюється на розсуд АМКУ.

Порівняно з минулими роками робота АМКУ з накладення штрафів посилилась. Так, дохідна частина державного бюджету у 2017 році збільшилася за рахунок сплати штрафів за порушення конкурентного законодавства на 340,6 млн грн, що в 10 разів більше, ніж у 2016 році.

Аудитори зазначають, що у звіті недостатньо висвітлена діяльність АМКУ як органу оскарження у сфері публічних закупівель, зокрема, щодо фактичної суми коштів, 24,3 млн грн сплачених до державного бюджету за подання скарг у 2017 році (2016 р. - 12,3 млн грн), ведення претензійно-позовної діяльності, а також взаємодії з правоохоронними і контролюючими органами.

Щодо сприяння розвитку добросовісної конкуренції встановлено, що АМКУ протягом 2017 року опрацьовано 1456 проектів нормативно-правових актів, рішень інших органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, адміністративно-господарського управління та контролю, з них відмовлено в погодженні 454 документів, надано зауважень та пропозицій до 190. У 130 випадках пропозиції органів АМКУ були враховані. Ефективність роботи АМКУ в цьому напрямі є достатньою, і порівняно з 2016 роком нормопроектне навантаження на Комітет збільшилося.

Проте Загальнодержавна програма розвитку конкуренції АМКУ досі не розроблена.

Про результати аудиту поінформовано Верховну Раду України. Звіт надіслано Антимонопольному комітету України для вжиття відповідних заходів.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України