23 жовтня 2018
16.05.2018

Валерій Пацкан зустрівся зі спеціальним посланником Уряду ФРН з питань реформ в Україні Ґеорґом Мільбрадтом

16 травня у Рахунковій палаті відбулася зустріч Голови Рахункової палати Валерія Пацкана зі Спеціальним посланником уряду ФРН з питань реформ в Україні Ґеорґом Мільбрадтом.

Під час зустрічі було обговорено реформу децентралізації в Україні крізь призму вкрай необхідного зовнішнього державного аудиту використання коштів місцевих бюджетів.

Валерій Пацкан зауважив, що це питання ним попередньо обговорено на робочій зустрічі з Головою Верховної Ради України, Президентом України, Прем'єр-Міністром України та з уповноваженими представниками комітетів Парламенту.

Крім того, від керівників облдержадміністрацій під час робочих візитів очільника Рахункової палати до регіонів надійшли зустрічні пропозиції з відповідними ініціативами і було підтримано розширення повноважень Рахункової палати в частині контролю за коштами місцевих громад.

У свою чергу Ґеорґ Мільбрадт, який був Міністром фінансів, Прем'єр-міністром Саксонії, розуміючи природу і об'єктивний зміст порушеного питання, підтримав такі кроки і вважає їх нагальними в умовах проведення реформ в Україні.

Також німецький колега наголосив на тому, що Рахункова палата має здійснювати не лише контрольні функції, а й надавати фахові консультації (рекомендації).

Валерій Пацкан представив Ґеорґу Мільбрадту новий склад Рахункової палати, затверджений рішенням Верховної Ради України. Сторони відзначили обрання нового складу Рахункової палати за новим законом як позитивний імпульс до активізації співпраці.

Підтвердженням цієї позиції стало сьогоднішне підписання Листа про наміри між Рахунковою палатою та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).