23 травня 2018

Рахункова палата проводить самооцінку
системи доброчесності

15 травня 2018 року розпочався семінар з питань самооцінки системи доброчесності Рахункової палати у рамках проекту IntoSAINT, який триватиме у стінах інституції протягом чотирьох днів.

Пленарне засідання семінару відкрив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, який у вітальному слові до учасників проведення самооцінки зазначив, що у 2017 році Рахункова палата підтримала пропозицію Аудиторського суду Нідерландів і зобов'язалася взяти участь у впровадженні системи оцінки доброчесності для вищих органів фінансового контролю.

«Поняття доброчесності для державних службовців України є одним із базових принципів, відповідно до якого кожен держслужбовець повинен здійснювати свою професійну діяльність. Без дотримання принципів доброчесності ми не можемо відповідати очікуванням громадян і суспільства», - наголосив Валерій Пацкан.

Для проведення самооцінки було сформовано групу з 19 учасників. Це досвідчені фахівці, які представляють різні структурні підрозділи Рахункової палати.

Самооцінка системи доброчесності у Рахунковій палаті буде проводитись модераторами системи самооцінки, представниками вищих органів фінансового контролю: аудитором ВОФК Нідерландів - Лоренсом Нієнса; начальником сектору 1 ВОФК Чорногорії - Станою Бесович; начальником департаменту з питань міжнародного співробітництва ВОФК Чорногорії - Марією Зугич та старшим радником департаменту з питань міжнародного співробітництва ВОФК Чорногорії - Драско Новаковичем.

Проведення самооцінки системи доброчесності за методологією IntoSAINT має стати вирішальним для збільшення довіри до Рахункової палати з боку громадськості, Парламенту, Уряду, об'єктів контролю. По-суті, це є підтвердженням намірів Рахункової палати стати зразковою організацією в питаннях доброчесності для державного сектора в цілому.