23 травня 2018

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан з робочою поїздкою відвідав Одесу

Сьогодні, 10 травня, Одесу з робочою поїздкою відвідав Голова Рахункової палати Валерій Пацкан. Відбулася зустріч очільника з колективом територіального управління Рахункової палати, яке охоплює Одеську, Миколаївську та Херсонську області. На нараді йшлося про пріоритетні напрями діяльності територіальних представництв Рахункової палати в умовах децентралізації влади та формування об'єднаних територіальних громад.

«Зараз на місцях йде зміна керівництва, приходять нові люди, з великим бажанням працювати, та не всі з них мають відповідний досвід, - зазначив на нараді Голова Рахункової палати. - Ми готові допомагати місцевим громадам приймати раціональні рішення щодо управління бюджетними коштами. Особливо, враховуючи наші консультативні можливості».

У 2015-2017 роках теруправлінням встановлено факти неефективного використання бюджетних коштів, витрачання їх з порушенням, загалом - 1,2 млрд грн. Органами державної влади різних рівнів, установами і організаціями досягнуто ефект на 158,9  млн грн при здійсненні операцій з бюджетними коштами завдяки пропозиціям Рахункової палати.

Після наради з колективом теруправління Голова Рахункової палати провів робочу зустріч з головою Одеської облдержадміністрації Максимом Степановим, під час якої обговорено низку питань щодо державного контролю за ефективним використанням коштів державного бюджету в регіоні. Зокрема, було наголошено на актуальності перевірки використання бюджетних коштів на ремонт і будівництво доріг, адміністрування податків і зборів органами ДФС (особливо Одеською митницею); діяльності підприємств морської галузі тощо. Також порушувалися питання вирішення проблем забруднення, захисту поверхневих вод та басейну річки Дунай, забезпечення сільських населених пунктів централізованим водопостачанням.

У держбюджеті на 2018 рік передбачено 30  млрд грн місцевим бюджетам Одеської, Миколаївської та Херсонської областей (10 % загального обсягу трансфертів). Більшу частину цих коштів (96  %) становлять поточні видатки (оплата праці, виплата пільг, субсидій, допомог, придбання медикаментів, оплата комунальних послуг та енергоносіїв), і лише 4 % - капітальні видатки (ремонт та утримання доріг, придбання медичного обладнання, реконструкція, капітальний ремонт і будівництво). Загалом доходи місцевих бюджетів Одеської, Миколаївської та Херсонської областей становлять 55 млрд  грн (з урахуванням трансфертів). Питома вага трансфертів у доходах місцевих бюджетів цих областей - 54 %, що нижче від середнього значення по Україні (56 %).

Валерій Пацкан зустрівся також із представниками деяких регіональних мас-медіа. Очільник Рахункової палати, відповідаючи на питання журналістів щодо використання коштів місцевих бюджетів, наголосив: «Неприпустимою є ситуація, коли місцеві громади роками чекають на вирішення наболілих проблем, а в цей час по Україні на депозитних рахунках у банках, наприклад у 2017 році, пролежали 24 млрд грн коштів місцевих бюджетів. І так щороку».