21 сiчня 2019    
Пошук
Головна » Міжнародне співробітництво » Події та зустрічі
08.05.2018

Рахункова палата «звірила годинники» з представниками
Програми EXBS Держдепу США
щодо експортного контролю та безпеки кордонів

 

Відбулася зустріч представників Рахункової палати на чолі із заступником Голови Рахункової палати Андрієм Майснером із Джей Джей Джонсом, керівником Програми з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS), що фінансується Державним Департаментом США.

 

 

Під час зустрічі було відзначено, що сучасна система міжнародної безпеки будується на принципі загального рівня безпеки для всіх держав, міжнародного співробітництва та колективних дій у вирішенні "безпекових" проблем, високого ступеня довіри в міжнародних стосунках, відкритості у міжнародній політиці, системної побудови безпеки.

«Україна прагне бути надійним міжнародним партнером, а для цього ми повинні виконувати міжнародні зобов'язання. Рахункова палата є спеціальним незалежним державним органом в Україні, який покликаний не лише контролювати бюджетну дисципліну, а й бути оком, що наглядає за ефективністю державної політики в тій чи іншій галузі, в тому числі у частині експортного контролю та безпеки кордонів. Особливо актуальними є ці питання на тлі злочинної агресії Російської Федерації проти України, проблеми терористичної загрози, яка на сьогодні гостро стоїть на порядку денному міжнародного співтовариства, і Україна докладає максимум зусиль не тільки до боротьби проти агресора на своїй території, але й щоб дійсно стати надійним цивілізованим міжнародним партнером. Мова йде як про оборонний комплекс, так і інші напрями діяльності нашої держави», - відзначив під час зустрічі Андрій Майснер і запевнив, що Рахункова палата готова до конструктивної співпраці, яка буде корисна для обох сторін.

 

 

Керівник Програми EXBS відзначив, що вони вже багато років співпрацюють з урядом України над створенням і розвитком національної системи експортного контролю в Україні. «Така співпраця є досить успішною. Ми і надалі плануємо підтримувати зусилля України в запобіганні розповсюдженню зброї масового ураження та пов'язаних з такою зброєю товарів, сприяти виконанню Резолюції 1540 Ради Безпеки ООН, що зобов'язує всі країни уникати підтримки недержавних суб'єктів, які намагаються придбати, розробити, транспортувати, передати або застосувати ядерну, хімічну чи біологічну зброю з метою терору», - відзначив уповноважений представник Програми EXBS.

Програма зосереджує свою підтримку на п'яти головних елементах експортного контролю, в тому числі на формуванні законодавчої бази, застосуванні порядку ліцензування, взаємодії з промисловістю, контролі за дотриманням вимог експортного контролю, а також міжвідомчій та міжнародній взаємодії. Основними партнерами Програми є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Державна служба експортного контролю України, Державна прикордонна служба України, Державна фіскальна служба України (митні органи) та Державна екологічна інспекція.

Джей Джей Джонс наголосив, що будь-який проект повинен мати оцінку відповідності та ефективності використання коштів.

«Я відчуваю, що ми знайшли спільну мову, - відзначив Андрій Майснер, - оскільки всі зазначені державні органи є об'єктами контролю Рахункової палати. Тому вбачаємо, що результати співпраці EXBS із цими державними органами заслуговують на увагу при оцінюванні ефективності їхньої діяльності Рахунковою палатою щодо експортного контролю та безпеки кордонів в умовах іноземної агресії та гострої проблематики безпеки кордонів на Донбасі».

 

 

Джей Джей Джонс відзначив, що Україна досягла прогресу в багатьох ключових напрямах, але є певні аспекти, які потребують подальшого вдосконалення, і Рахункова палата може цьому сприяти. Члени Рахункової палати Ірина Іванова та Ігор Яремчук, що відповідають за напрями, дотичні до питання експортного контролю і безпеки кордонів, домовилися з уповноваженими представниками в рамках програми напрацювати конкретні позиції подальшої співпраці Рахункової палати і Програми EXBS Держдепу США в інтересах України з урахуванням її міжнародних зобов'язань.

 

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України