23 жовтня 2018

Рахункова палата провела розширене засідання
за участю парламентарів

24 квітня відбулось чергове засідання Рахункової палати, на якому розглянуто результати проведених планових контрольно-аналітичних заходів.

Зокрема, було проаналізовано формування та використання міжбюджетних трансфертів з Державного бюджету України місцевим бюджетам у 2016-2017 роках (доповідачем виступав заступник Голови Рахункової палати А.В. Майснер), в ході обговорення якого взяли активну участь народні депутати України, голови підкомітетів Комітету з питань бюджету Верховної Ради України О.В. Горбунов, К.Є. Іщейкін, Б.В. Дубневич.

З огляду на актуальність питання, особливо в процесі проведення реформи із децентралізації, Голова Рахункової палати В.В. Пацкан підкреслив необхідність посилення відповідальності керівників органів місцевого самоврядування за ефективністю використання коштів, та їх розподілом, з урахуванням практики розміщення коштів місцевих бюджетів на депозитних рахунках.

Так, протягом лише 2017 року місцевими керівниками визначено як «тимчасово вільні кошти» територіальної громади та розміщено на депозитах у банках всього по Україні майже 24 млрд. грн.

«Уряд і парламент мають звернути увагу на такі операції з бюджетними коштами, враховуючи, що потреби місцевих громад, в повному обсязі, не задоволені. Та ще й, при цьому, дехто з місцевих керівників бідкається на нестачу грошей», - зазначив очільник Рахункової палати Валерій Пацкан.

Аудиторські висновки, пропозиції та рекомендації були обговорені спільно із членами бюджетного Комітету та вирішено їх не лише довести до відома Уряду, але й забезпечити врахування Мінфіном та КМУ при підготовці вже зараз Бюджетної резолюції на 2019-2021 рр. і Державного бюджету України на 2019 рік.

На засіданні також розглянуто матеріали аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених Державній інспекції ядерного регулювання України на забезпечення державної політики у сфері безпеки використання ядерної енергії; аудиту ефективності використання коштів державного бюджету Антимонопольним комітетом України; ефективності використання коштів медичної субвенції на загальні та спеціалізовані стоматологічні поліклініки у Львівській і Рівненській областях та ряд інших питань, передбачених планом роботи Рахункової палати.

Із обговорених питань прийняті конкретні рішення та рекомендації державним органам в частині посилення контролю за використанням бюджетних коштів, звернуто увагу міністерств та відомств, як головних розпорядників коштів, а також органів місцевого самоврядування на необхідності врахування висновків Рахункової палати в подальшій діяльності.

Докладна інформація про результати відповідних контрольних заходів, рішення та повна версія аудиторських звітів з обговорених питань буде розміщена на web-сайті Рахункової палати та оприлюднена через ЗМІ.