23 травня 2018

Валерій Пацкан у Львові презентував бачення
ефективної Рахункової палати та її теруправлінь

Сьогодні 20 квітня 2018 року Голова Рахункової палати Валерій Пацкан провів нараду з працівниками територіального управління Рахункової палати по Львівській, Волинській, Рівненській, Тернопільській, Івано-Франківській та Закарпатській областях (у м. Львів).

На нараді обговорювалися основні аспекти діяльності Рахункової палати та питання якості контрольних заходів.

Голова Рахункової палати зазначив основну вимогу до колективу - якісні контрольні заходи.

Сприятимуть належному виконанню цього мають:

- здійснення зовнішнього аудиту Рахункової палати для вдосконалення її діяльності;

- затвердження Стратегії розвитку Рахункової палати та Регламенту, в якому міститимуться прозорі та ефективні аудиторські процедури;

- удосконалення організаційної структури Рахункової палати;

- належний доступ до профільних інформаційних ресурсів, необхідних для якісного виконання аудиту;

- оновлення матеріально-технічної бази і, перш за все, впровадження інформаційних технологій;

- удосконалення системи мотивації праці аудиторів.

Одним із пріоритетних напрямів діяльності для територіальних управлінь є аудит використання коштів, що спрямовуються до місцевих бюджетів через трансферти з державного бюджету на соціально-економічний розвиток і розвиток регіонів, в умовах децентралізації влади та формування об'єднаних територіальних громад. «При цьому слід враховувати взаємозв'язок потреб на місцях з власними коштами місцевих бюджетах, розміщених на депозитах у банківських установах», - підкреслив очільник Рахункової палати.

Валерій Пацкан відзначив важливу роль територіальних підрозділів Рахункової палати в загальній справі щодо здійснення зовнішнього державного аудиту.