15 серпня 2018
19.04.2018

Рахункова палата наголосила в парламенті на принципових аспектах державної підтримки територіальних громад

18 квітня 2018 року відбулося засіданні Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування на якому розглядалися питання внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та презентація "Shadow report (тіньовий звіт) щодо створення об'єднаних територіальних громад в Україні у період 2015-2017 років", підготовлена експертами Лабораторії законодавчих ініціатив.

Під час обговорення питань представник Рахункової палати поінформував учасників засідання про результати аудиту ефективності використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад (ОТГ). Було відзначено, що вкрай необхідним є реалізація пропозицій Рахункової палати щодо запровадження жорстких умов об'єднання громад навколо адміністративних центрів, які вже мають необхідну інфраструктуру та чітких галузевих пріоритетів при спрямуванні коштів субвенції на формування й розвиток інфраструктури ОТГ. Адже сьогодні непоодинокими є випадки використання коштів субвенції на цілі, які не пов'язані із формуванням інфраструктури для забезпечення виконання органами місцевого самоврядування делегованих їм повноважень, особливо у сферах охорони здоров'я та соціального захисту населення.

На думку експертів Рахункової палати неприпустимо зволікати із вирішенням цих питань. Необхідно, змінюючи закон про місцеве самоврядування, в такий спосіб створити належні передумови для ефективної реалізації функцій держави на місцевому рівні.