21 сiчня 2019    
Пошук
Головна » Гласність » Події
19.04.2018

Рахункова палата провела аудит використання коштів,
виділених на забезпечення діяльності Національної поліції

 

Рахункова палата провела аудит ефективності використання бюджетних коштів, виділених на забезпечення діяльності підрозділів, установ та закладів Національної поліції України, і констатувала, що використання протягом останніх двох років 43,2 млрд грн бюджетних коштів, у цілому, відповідало основній меті її розвитку - поетапному створенню правоохоронного відомства європейського зразка для подальшого ефективного виконання завдань.

Разом з тим аудитори відмітили прорахунки в системі внутрішнього контролю та непослідовних управлінських рішень, які приймалися керівниками різного рівня органів і підрозділів Нацполіції, що позначилося на результативності й ефективності її діяльності.

Вирішення найголовнішого питання для суспільства - створення універсальної служби детективів, реформування служби дільничних офіцерів, формування підрозділів з патрулювання і контролю дорожнього руху на трасах, які мали кардинально підвищити рівень правоохоронного обслуговування населення, покращити криміногенну ситуацію в державі та забезпечити безпеку дорожнього руху, розтягнуто у часі.

Одному із пріоритетних напрямів діяльності Нацполіції - забезпеченню безпеки дорожнього руху - мало б сприяти запровадження системи автофіксації правопорушень. Однак вона досі не впроваджена через недостатність коштів для встановлення і функціонування обладнання та відсутність нормативних актів, які б визначали механізм обліку ДТП. Водночас кількість скоєних автопригод щороку зростає (у 2017 році, порівняно з попереднім, збільшилася з 139 до 147 тисяч).

Притчею во язицех стали і ДТП за участю поліцейських. Упродовж 2016 - 2017 років патрульні автомобілі зафіксовані в 1916 дорожньо-транспортних пригодах, 38% з яких відбулися з вини поліцейських. Постраждало і не експлуатується кожне п'яте нове авто. Рішень щодо відновлення або списання пошкодженої техніки немає, як і немає службових розслідувань за вказаними ДТП, а отже, нікого не притягнуто до матеріальної відповідальності.

За результатами аудиту відзначено, що в управліннях патрульної поліції відсутній складський облік, фактично немає системи внутрішнього контролю. Щорічні інвентаризації активів і зобов'язань проводилися формально, що призвело до значних залишків і нестач матеріальних цінностей та створило передумови до незаконного і неефективного використання бюджетних коштів.

Запрошений на розгляд результатів аудиту на засіданні Рахункової палати Голова Національної поліції України Князєв С. М. підкреслив конструктивну і фахову роботу аудиторів та наголосив, що результати аудиту були неочікуваними, проте зауваження враховані і вже є позитивна динаміка щодо їх вирішення. Зокрема, проводяться службові розслідування по фактах, які видала «на-гора» Рахункова палата.

За результатами контрольного заходу керівництву Національної поліції запропоновано забезпечити ефективний внутрішній контроль за результативним і цільовим використанням бюджетних коштів на здійснення діяльності її органів і підрозділів. Про висновки та надані рекомендації поінформовано Верховну Раду України.

 

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України