21 березня 2019    
Пошук
Головна » Архів » Події » 2018 рік
11.04.2018

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні
Хюґ Мінґареллі завітав до Рахункової палати

 

Сьогодні, 11 квітня в приміщенні Рахункової палати відбулася робоча зустріч Голови Рахункової палати Валерія Пацкана з Надзвичайним і Повноважним Послом, Головою Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґом Мінґареллі.

В ході зустрічі Голова Рахункової палати висловив вдячність пану Послу за підтримку ЄС процесу прийняття нового Закону України «Про Рахункову палату» та прискорення обрання нових членів Рахункової палати.

 

 

- На сьогодні головним завданням є план стратегічного розвитку інституції та впровадження міжнародних стандартів, - наголосив Голова Рахункової палати. - Ми готові до реформування щоб зробити діяльність інституції максимально ефективною, прозорою і публічною і, сподіваюся, Ви в цьому нам допоможете.

Глава Представництва ЄС в Україні також підкреслив, що Рахункова палата повинна працювати відповідно до вищих стандартів зовнішнього аудиту.

- Для нас є надважливою робота Рахункової палати. ЄС має глибоке зобов'язання підтримувати Україну в процесі реформування і одна із сфер, де є дуже багато роботи - це управління державними фінансами, - зазначив Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі. - Вочевидь покращити цей процес неможливо без зовнішнього контролю. Ми очікуємо від Рахункової палати ефективності, точності, економічності.

 

 

У ході зустрічі було відзначено, що фінансовий контроль і політичний нагляд за виконанням державного бюджету є надважливим компонентом підзвітності державних витрат. У світі вищі органи фінансового контролю на кшталт Рахункової палати України роблять вирішальний внесок в якість і ефективність такого процесу. За словами Мінґареллі, передбачено підтримку зовнішнього аудиту в рамках запланованої програми допомоги у сфері управління державними фінансами з бюджетом понад 50 мільйонів євро.

Сторонами було взято до уваги обговорені ідеї та визначено напрями подальшого співробітництва. Зокрема:

- вивчення передового досвіду вищих аудиторських установ ЄС у сфері зовнішнього державного аудиту та контролю;

- підвищення професійної кваліфікації працівників Рахункової палати відповідно до найкращих світових практик державного аудиту;

- можливість започаткування в Рахунковій палаті проекту «Tвіннінг» «Розвиток зовнішнього аудиту та контролю державних фінансів в Україні»;

- проведення функціональної оцінки Рахункової палати міжнародними партнерами.

- Україна потребує функціонуючого та незалежного органу зовнішнього фінансового контролю. Сподіваємося, що швидкими темпами зможемо мобілізувати наші ресурси, модернізувати структуру і підвищити рівень українського аудитора до міжнародних стандартів, - наголосив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України