21 березня 2019    
Пошук
Головна » Архів » Події » 2018 рік
06.04.2018

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи заслухав результати трьох аудитів ефективності, проведених Рахунковою палатою

 

 

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на своєму засіданні 21 березня 2018 року заслухав інформацію Першого заступника Голови Комітету Диріва А.Б. про лист Рахункової палати України щодо результатів аудиту ефективності справляння та дієвості контролю за надходженням плати за користування надрами для видобування газу до державного бюджету.

 Народні депутати ухвалили:

1. Інформацію Рахункової палати України взяти до відома.

2. Звернути увагу Мінприроди та Держгеонадр на необхідність вжиття заходів щодо поліпшення справляння та дієвості контролю за надходженням до державного бюджету плати за користування надрами за видобування газу.

3. Рекомендувати вжити заходів:

3.1. Кабінету Міністрів України - щодо:

- забезпечення належного фінансування Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року та геологічної галузі;

- використання інформації, яка збирається за державні кошти в межах забезпечення прозорості у видобувних галузях, для належної взаємодії центральних органів виконавчої влади та забезпечення повноти надходження платежів за користування надрами до державного бюджету.

3.2. Держгеонадрам разом з Мінприроди - щодо прискорення розроблення проектів актів з удосконалення законодавства, необхідних для забезпечення розвитку надрокористування, геологічної галузі та надходжень плати за користування надрами до Державного бюджету України.

3.3. Держгеонадрам щодо забезпечення приросту запасів і ресурсів газу.

4. Рекомендувати Мінприроди розглянути на засіданні Колегії висновки Рахункової палати України щодо аудиту ефективності справляння та дієвості контролю за надходженням до державного бюджету плати за користування надрами від видобування газу

5. Рішення Комітету направити до Комітетів Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, з питань податкової та митної політики, з питань бюджету, Рахункової палати України, Кабінету Міністрів України, Мінфіну, Мінприроди, Міненерговугілля, ДФС та Держгеонадр.

Відповідальні:

голова підкомітету Балицький Євген Віталійович, 

Від секретаріату Комітету - Бережний Євген Олегович

Рішення прийнято: за - 9.

Члени Комітету заслухали інформацію Першого заступника Голови Комітету Диріва А. Б. про лист Рахункової палати України щодо результатів фінансового аудиту Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС».

Народні депутати ухвалили:

1. Інформацію Рахункової палати України щодо результатів фінансового аудиту Державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС" взяти до відома.

2. Рекомендувати Міністерству екології та природних ресурсів України, Державному агентству України з управління зоною відчуження та Державному спеціалізованому підприємству "Чорнобильська АЕС":

- усунути виявлені аудитом порушення та недоліки;

- забезпечити виконання рекомендацій Рахункової палати України;

- розглянути можливість оновлення існуючого програмного забезпечення з метою забезпечення ведення аналітичного і синтетичного обліку в єдиній програмі, яка враховуватиме потреби підприємства згідно з нормативними вимогами до ведення бухгалтерського обліку і складання звітності.

3. Рішення направити до Рахункової палати України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного агентства України з управління зоною відчуження та Державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС".

Відповідальні: голова підкомітету Москаленко Ярослав Миколайович

Від секретаріату Комітету - Гуцало Ірина Вікторівна

Рішення прийнято: за - 9.

На Комітеті заслухали інформацію Першого заступника Голови Комітету Диріва А. Б. про лист Рахункової палати України щодо результатів аудиту ефективності виконання повноважень органами державної влади в частині забезпечення повноти справляння податків та інших надходжень до державного бюджету суб'єктами господарювання у сфері лісового господарства.

Народні депутати ухвалили:

1. Інформацію Рахункової палати України взяти до відома.

2. Рекомендувати:

2.1. Кабінету Міністрів України, Міністерству аграрної політики та продовольства України, Міністерству фінансів України, Державній фіскальній службі України, Міністерству екології та природних ресурсів України, Державному агентству лісових ресурсів, Національній поліції України:

- внести зміни до нормативно-правових актів, що регулюють питання ведення лісового господарства, справляння податків та інших надходжень до державного бюджету суб'єктами господарювання у сфері лісового господарства;

- розглянути питання необхідності перегляду методики нарахування рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;

- забезпечити належну взаємодію та координації дій органів державної влади в частині обміну інформацією як з питань справляння податків, так і виявлення лісопорушень та притягнення винних до відповідальності;

- забезпечити систематичне проведення аналізу інформації про проведення рубок у лісах, яка надходить від власників лісів та постійних лісокористувачів;

- здійснювати постійну роботу з виявлення правопорушень в лісовій галузі.

2.2. Кабінету Міністрів України, Міністерству фінансів України розглянути питання щодо:

- можливості збільшення обсягу видатків за бюджетною програмою КПКВК 2805060 «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона та захист лісів в лісовому фонді».

2.3. Кабінету Міністрів України проаналізувати проекти законів про внесення змін до Податкового, Бюджетного, Лісового Кодексів, розроблені Державною фіскальною службою України з метою стимулювання розвитку лісової та деревообробної галузей, щодо можливості їх внесення на розгляд Верховної Ради України.

3. Рішення направити Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті України, Міністерству аграрної політики та продовольства України, Міністерства фінансів України, Державній фіскальній службі України, Міністерству екології та природних ресурсів України, Національній поліції України, Державному агентству лісових ресурсів України.

Відповідальні: голова підкомітету Дзюблик Павло Володимирович,

Від секретаріату Комітету - Войтович Людмила Василівна

Рішення прийнято: за - 9.

 

За матеріалами Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України