18 березня 2019    
Пошук
Головна » Архів » Події » 2018 рік
05.04.2018

Активізація співпраці Рахункової палати
з міжнародними партнерами

 

5 квітня 2018 року в приміщенні Рахункової палати відбулася робоча зустріч Голови Рахункової палати Валерія Пацкана з директором програми «Ефективне державне управління» Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) Анке Шольц під час якої відбулося обговорення подальшої співпраці між GIZ та Рахунковою палатою.

 

 

- Ми раді розпочати співпрацю вже з оновленим складом Рахункової палати, - зазначила на зустрічі директор програми «Ефективне державне управління» Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ Анке Шольц. - Ми вважаємо, що Рахункова палата, як вищий орган зовнішнього фінансового контролю є провідним учасником і, власне, головним інструментом у реалізації Стратегії реформування системи управління державними фінансами.

Голова Рахункової палати наголосив на доцільності обов'язкового включення до плану співпраці проведення за сприяння міжнародних партнерів функціональної оцінки Рахункової палати. «Першочергово нам необхідно провести зовнішній аудит інституції. Це дасть нам відповіді на питання щодо діяльності Рахункової палати і розуміння того, як рухатися далі», - наголосив Голова Рахункової палати.

Учасники зустрічі були одностайні щодо визначення векторів співпраці, а саме:

- реформування інституції відповідно до нової редакції Закону «Про Рахункову палату» 2015 року;

- забезпечення прозорості і відкритості зовнішнього фінансового контролю;

- створення основ для покращення звітності Рахункової палати;

- імплементації міжнародних стандартів, які регулюють правила фінансового контролю, зокрема стандартів INTOSAI та методології, так само як обмін найкращими практиками ЄС у сфері зовнішнього контролю та аудиту державних фінансів.

- підвищення професійного рівня аудиторів Рахункової палати;

- підвищення довіри до Рахункової палати у суспільстві.

 

 

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан і директор програми «Ефективне державне управління» GIZ Анке Шольц домовилися найближчим часом підписати Меморандум про співпрацю, який, на думку обох сторін, сприятиме подальшому розвитку Рахункової палати як незалежного органу зовнішнього фінансового контролю, який має діяти відкрито і прозоро.

 

Довідково:

Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) є федеральною установою, що підтримується та утримується Урядом Німеччини. Глобальною метою GIZ є підтримка людей та спільнот у країнах, що розвиваються, в країнах з перехідною економікою та в розвинених країнах.

GIZ працює в більш ніж 130 країнах світу.

GIZ реалізовує в Україні з 2012 р. проект "Підтримка реформи управління державними фінансами", який допомагає Україні в імплементації довгострокової державної Стратегії сталого розвитку "Україна-2020", Програми дій Уряду та Коаліційної угоди, а також у виконанні міжнародних зобов'язань по відношення до Міжнародного валютного фонду, Світового банку та в рамках Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

Загальна мета проекту - удосконалення системи управління державними фінансами для сталого економічного розвитку.

GIZ фокусує свої зусилля на покращенні системи управління державними фінансами та забезпеченні їх прозорості. GIZ також сприяє вдосконаленню законодавчої бази, надаючи коментарі до відповідних законопроектів. Три основних напрямки підтримки в рамках проекту:

- бюджетна реформа;

- податкова реформа;

- реформа системи зовнішнього фінансового контролю.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України