16 грудня 2018
05.04.2018

Заступник Голови Рахункової палати взяв участь
у засіданні Комітету з питань бюджету Верховної Ради України

4 квітня 2018 року в засіданні Комітету з питань бюджету Верховної Ради України взяв участь заступник Голови Рахункової палати Андрій Майснер.

Серед питань порядку денного Комітету жваву професійну дискусію народних депутатів викликало обговорення державного експерименту дорожнього будівництва в областях за рахунок коштів, отриманих внаслідок перевиконання індикативних показників справляння митних платежів митницями, які розташовані на цих територіях. Слід зазначити, що Рахункова палата уважно моніторить блок питань в частині ефективності витрачання бюджетних коштів, які стосуються розвитку дорожньої інфраструктури України.

Державний експеримент триває другий рік і для дорожнього господарства окремих областей дав позитивний ефект. Однак, на думку Рахункової палати, експеримент має певні ризики щодо ефективності закладеного механізму розподілу зазначених коштів. На ситуацію значно впливає коригування Державною фіскальною службою та Міністерством фінансів індикативних показників надходжень до бюджету від справляння митних платежів. При цьому їх збільшення нівелює попередньо досягнуте митницями перевиконання первинно доведених показників. Саме тому члени Комітету прийняли рішення про контроль за цим процесом.

На засіданні Комітету позицію Рахункової палати було висловлено також стосовно розвитку мережі центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Заступник Голови Рахункової палати Андрій Майснер поінформував членів Комітету з питань бюджету про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на створення і забезпечення функціонування центрів надання адміністративних послуг, які працюють за принципом «Прозорий офіс» (Звіт розглянуто і затверджено Рахунковою палатою 06.03.2018 р.).

Аудит, проведений Рахунковою палатою у Дніпропетровській, Львівській і Черкаській областях, засвідчив низку проблемних питань, які безпосередньо негативно впливають на ефективність зусиль держави щодо якісного надання адміністративних та соціальних послуг громадянам. Серед них невідповідність окремим вимогам Примірного регламенту ЦНАПів - доступність їх приміщень для моломобільних груп населення, підключення центрів до Єдиного державного демографічного реєстру (підключено всього 7,6 відсотків центрів), реєстру Державного земельного кадастру (підключено 15 відсотків центрів), тощо.

Андрій Майснер закцентував увагу народних обранців та інших учасників засідання, в тому числі представників Міністерства соціальної політики, що внаслідок окремих неефективних управлінських рішень було втрачено можливість використання коштів у рамках субвенцій на суму понад 43 млн грн (за рахунок неналежної координації питань підготовки і затвердження проектно-кошторисної документації).

Інформацію Рахункової палати Комітет з питань бюджету взяв до врахування у подальшій роботі.