22 вересня 2018
23.03.2018

Меседжі Голови Рахункової палати Валерія Пацкана
почули народні депутати

Народні депутати - представники Комітету з питань бюджету почули головну думку очільника Рахункової палати Валерія Пацкана щодо визначення пріоритетів роботи Рахункової палати, розробки концепції її розвитку, нових ініціатив заради зміцнення фінансово-бюджетного правопорядку та благополуччя всіх громадян України, яку він озвучив під час презентації проекту Звіту Рахункової палати за 2017 рік.

Підтримуючи новацію спільного обговорення проекту Звіту Рахункової палати, заступник голови Комітету Віктор Кривенко зазначив, що вважає Рахункову палату найбільш незалежним вищим органом контролю в державі.

- Пам'ятаю читав ваші висновки, ще працюючи в Національному космічному агентстві України, згодом знайомився із Звітом по використанню коштів у вітроенергетиці, - сказав народний депутат. - У них аудитори підіймали питання ефективності використання коштів та прийняття управлінських рішень. Думаю, саме такі звіти мають стати нашими помічниками. Наприклад, сьогодні я не погоджуюсь із рішенням Уряду щодо розподілу дотацій. Адже створюються такі умови, що одна компанія може сконцентрувати у себе усю державну підтримку. Тож принагідно прошу вас дослідити питання ефективності використання коштів підтримки вугільної галузі.

Члени Комітету вирішили акумулювати подібні запити в підкомітеті з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати та періодично передавати їх до Рахункової палати.

Теми посилення ролі Рахункової палати в процесі контролю за державними фінансами торкнувся перший заступник голови Комітету з питань бюджету Василь Амельченко.

- Нам слід враховувати досвід іноземних колег, хоча б сусідньої польської Найвищої Ізби Контролю, в частині розширення повноважень Рахункової палати, як вищого органу контролю в державі,- зазначив він під час обговорення проекту Звіту Палати за 2017 рік.

Голова підкомі­тету з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати Комітету з питань бюджету Верховної Ради України Іван Крулько побажав матеріалізації всіх професійних починань, які започатковують нові члени Рахункової палати.

Голова Комітету з питань бюджету Андрій Павелко від імені Комітету висловив повну підтримку новообраному складу Рахункової палати.

Валерій Пацкан подякував депутатам за продуктивний діалог та пообіцяв, що зусилля нового складу Рахункової палати буде направлено на реалізацію повноважень інституції та її розбудову.